Polski biegacz najlepszy w Europie

Marcin Lewandowski został uznany za najlepszego średniodystansowca Europy w 2013 roku. Wyboru dokonał specjalistyczny serwis all-athletics.com
Na ten sukces zawodnik bydgoskiego Zawiszy najbardziej zapracował w Moskwie, podczas mistrzostw świata. Zajął w nich czwarte miejsce w finale biegu na 800 metrów. Powtórzył sukces z poprzednich mistrzostw świata w Daegu.

W minionym sezonie Lewandowski spisywał się bardzo dobrze. Podczas mistrzostw świata w Moskwie uzyskał czas 1.44.08. Był najlepszym Europejczykiem na 800 metrów. Później poprawił jeszcze, na mityngu Weltklasse Zürich, wynikiem 1.43.79 rekord życiowy.

Wynik Lewandowskiego z Zurychu, gdzie w sierpniu odbędą się mistrzostwa Europy jest siódmym rezultatem w tabelach światowych i drugim w zestawieniach europejskich w sezonie 2013.

Najlepszym średniodystansowcem na świecie został wg serwisu all-athletics.com 19-letni Etiopczyk, mistrz świata z Moskwy w biegu na 800 metrów Mohammed Aman.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz