Sport.pl

Eksmisja na Zawiszy w zawieszeniu

Fiasko polecenia prezydenta Bydgoszczy. Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza nie opuściło dziś pomieszczeń na stadionie przy ul. Gdańskiej
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Na poniedziałek władze CWZS Zawisza, które administrują stadionem, wyznaczyły termin wyniesienia się z obiektu dla SP i Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy. Już kilkanaście dni temu SP i kibole otrzymali pisma z takim zawiadomieniem:

"Zarząd Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz informuje, iż decyzją Pana Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza oraz Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz muszą do 20.01.2014 r. opuścić wszystkie pomieszczenia zajmowane na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy".

W przypadku SP decyzja dotyczyła biura w klubowym budynku oraz szatni sportowych. W poniedziałek rano miało się odbyć ich przekazanie i spisanie protokołów zdawczo-odbiorczych. Nic z tego nie wyszło. - Nie pojawili się przedstawiciele obu stowarzyszeń - mówił przed południem wiceprezes CWZS Zawisza Dariusz Bednarek.

Stowarzyszenie Piłkarskie ma wytłumaczenie. Jego szefowie twierdzą, że pozbawienie ich prawa do korzystania z obiektu i boisk jest złamaniem statutu CWZS Zawisza. Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawili opinię prawną w tej sprawie i zażądali jej rozstrzygnięcia przez klubowy sąd polubowny. SP ma rację, bo jako jeden z członków CWZS może ze stadionu przy ul. Gdańskiej korzystać bez żadnych ograniczeń.

Administrujący miejskim stadionem CWZS znalazł się między młotem a kowadłem. Musi wykonać polecenia prezydenta Rafała Bruskiego, a nie może oczywiście łamać własnego statutu. - Jesteśmy w trudnej sytuacji w tym sporze. Wyjściem byłaby zmiana statutu i przystosowanie go do obecnej sytuacji. Najwłaściwsze byłoby załagodzenie konfliktu między SP Zawisza a spółką piłkarską Radosława Osucha - mówi wiceprezes CWZS Dariusz Bednarek.

Przypomnijmy, że prezydent Bydgoszczy nakazał eksmitować Stowarzyszenie Piłkarskie i Stowarzyszenie Kibiców po chuligańskich zachowaniach podczas meczów piłkarskiej ekstraklasy. Stanął w obronie właściciela spółki i zażądał potępienia kiboli przez oba stowarzyszenia. Kiedy tego nie zrobiły, polecił wyrzucić je z miejskiego stadionu.

Postawione przed tym faktem władze SP Zawisza potępiły chuliganów. - Nas interesuje tylko los 230 dzieci trenujących piłkę w naszych zespołach - deklarował prezes Sławomir Bigalke, odcinając się od związków z kibolami.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców, które miało m.in. opuścić wynajmowany na terenie stadionu magazynek, zjawili się po południu i opróżnili pomieszczenie.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (35)
Eksmisja na Zawiszy w zawieszeniu
Zaloguj się
 • alf79

  Oceniono 23 razy 9

  Jedno jest pewne , ten konflikt jest początkiem końca Zawiszy.Myślę ,że mało kto na wiosnę będzie już na to chodził.Sporo znajomych , którzy chodzą od czasów 4 ligi , stwierdziło ,że już nie ma sensu

 • zbydzirodem

  Oceniono 65 razy 7

  Brawo! Menelstwo won ze stadionu, który powinien służyć spokojnym. spragnionym futbolu, bydgoszczanom. Marginalizować patologie!

 • harriken

  Oceniono 10 razy 6

  Fiasko polecenia prezydenta Bydgoszczy
  ----------------------------------------------------------------------

  W obiektywnej gazecie takie zdarzenie miałoby tytuł: "Kolejna kompromitacja prezydenta Bruskiego".

 • don_ja

  Oceniono 35 razy 3

  Nie chce mi sie wieżyć że p.Bigalke interesuje sie dziećmi, a moze wałasnym interesem, ten gość powinien złożyć rezygnacje

 • lamot

  Oceniono 21 razy 3

  Sorry ale już się pogubiłem o co własciwie chodzi kibolom i czy ta dalsza ich szopka ma sens i co im da lub nie da. Uświadomcie mnie.

 • letalin

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby kto chciał opinii prawnika SP Zawisza, to jest tutaj
  www.youtube.com/watch?v=oF2k8Urs2G4&feature=player_detailpage#t=1337

 • z1946b

  Oceniono 14 razy 0

  @siwelsc
  Jesteś pesymistą:(
  Szkoda że nie przedstawiasz drugiej wersji która może mieć miejsce, czyli awans Zety do ósemki i napływ pikników i januszy wiedzących o tym że kibole nadal bojkotują Osucha.
  Jestem przekonany że tak właśnie się stanie i głęboko w to wierzę bo zależy mi na sukcesach Zawiszy a nie na ekscesach kiboli i ich oprawach z racami przez które całe to "gó..." się zaczęło.

 • yacar

  Oceniono 11 razy -5

  TOY TOYA NIECH SOBIE POSTAWIA NA BOCZNYM BOISKU , MOZE GO NIE ZDEMOLUJA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX