Ryszard Tarasiewicz: Jesteśmy bliżej półfinału niż Górnik Zabrze

Bydgoski Zawisza pokonał w Pucharze Polski Górnik Zabrze 2:1. - Osiągnęliśmy dziś korzystny rezultat, choć wiemy, że w rewanżu będzie nas czekało trudne zadanie. Jesteśmy bliżej półfinału niż Górnik - powiedział po zwycięstwie trener Ryszard Tarasiewicz
Więcej o Zawiszy na twitterze @R_Jaskot

Jako trener Górnika na konferencji prasowej wystąpił Józef Dankowski, choć zespół prowadzi Robert Warzycha. Szkoleniowiec Górnika nie ma jednak stosownej licencji i oficjalnie w protokole figuruje Dankowski. W Zawiszy najwyraźniej mieli wątpliwości, kto przyjdzie na konferencję, bo wypełniana zazwyczaj wizytówka z nazwiskiem trenera gości była pusta.

- Ciężko nam wygrać mecz, bez różnicy, czy to liga, czy puchar. Ale myślę, że gry nie musimy się wstydzić. Mieliśmy kilka niezłych sytuacji do strzelenia bramki. Myślę, że byliśmy świadkami dobrego meczu. Wynik dwumeczu nadal jest otwarty. Postaramy się, żeby to Górnik przeszedł do półfinału - powiedział Dankowski.

Ryszard Tarasiewicz miał powody do radości. Jego drużyna po raz drugi w krótkim odstępie czasu pokonała u siebie Górnika. - Zgadzam się, że Górnik w większości spotkania lepiej operował piłką w środku pola. My nie ustrzegliśmy się prostych błędów, przede wszystkim technicznych. Dlatego ten mecz kosztował nas trochę więcej wysiłku, niż rywali. Moi piłkarze pokazali charakter, choć nie lubię tego słowa. Walka to obowiązek sportowca, ale znów nie podłamała nas stracona bramka. Osiągnęliśmy dziś korzystny rezultat, choć wiemy, że w rewanżu będzie nas czekało trudne zadanie. Jesteśmy bliżej półfinału niż Górnik - powiedział trener Zawiszy.