Wisła pokonana w Krakowie. Mistrzowska seria do powtórki?

Zawisza strzela jedynego gola w meczu z Wisłą. Bohaterem debiutant w ekstraklasie Jorge Kadu. Piłkarz z Wysp Zielonego Przylądka zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa. Czołowa ósemka coraz bliżej
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Kadu wszedł na boisko w drugiej połowie. Zmienił Pawła Wojciechowskiego i zaczął grać na środku ataku. 10 minut później kontratak bydgoszczan rozpoczął Alvarinho, kolejny rezerwowy Zawiszy. Podał do Michała Masłowskiego. Rozgrywający bydgoskiego zespołu popisał się świetną asystą. Dograł w pole karne do Kadu, a ten strzelił z pierwszej piłki nie do obrony.

Nowi piłkarze pojawili się na boisku, bo w bydgoskiej drużynie było wiele absencji. Wirus zdziesiątkował ekipę Zawiszy. Od kilku dni wysoką temperaturę miał Sebastian Dudek, który w ogóle nie pojechał do Krakowa. 38 stopni gorączki mieli Piotr Petasz i Luis Carlos, którzy jednak znaleźli się na ławce rezerwowych. Na lewej stronie pomocy zagrał dlatego Paweł Wojciechowski. Nie zobaczyliśmy także w Krakowie Bernardo Vasconcelosa, który skręcił nogę w Kielcach. Wrócił za to do gry stoper Andre Micael.

Od 32. minuty piłkarze bydgoskiego Zawiszy musieli także grać bez wsparcia swego trenera przy bocznej linii. Tarasiewicz został wyrzucony na trybuny przez sędziego Marcina Borskiego, bo szkoleniowiec Zawiszy protestował przeciwko jego błędnej decyzji. Nie odgwizdał faulu Sarkiego na Sebastianie Ziajce. - Nakładka była! Nakładka - krzyczał Tarasiewicz w kierunku arbitra technicznego. O to chodziło Borskiemu, kiedy karał bydgoskiego szkoleniowca.

- Faul był ewidentny. Może w tej sytuacji nie powinienem wychodzić ze strefy. Byłem grzeczny. Mówię per "pan". Nie przeklinam. Dobrze by było, żeby pan Borski robił więcej kilometrów na boisku - mówi trener.

- Sędzia popełnił karygodny błąd. Już nie pierwszy raz w tym sezonie na naszą niekorzyść - mówił w przerwie spotkania faulowany w tej sytuacji Ziajka.

Piłkarze Zawiszy rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu. Atakowali wiślaków już głęboko na ich połowie, próbując odebrać piłkę gospodarzom. Pieczołowicie pilnowany był lider Wisły Semir Stilić. Hermes wybiegał do niego poza połowę boiska, uniemożliwiając Bośniakowi swobodne rozegranie akcji.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Co innego w drugiej części gry. - Nie mogliśmy trzech podań wymienić przez te 20 minut po przerwie - mówi Kamil Drygas. Bydgoszczanie zostali zepchnięci do obrony, ale Wisła nie strzelała celnie (w sumie tylko 3 razy w meczu).

Po golu Zawisza opanował plac gry. W Wiśle był już tylko chaos.

- Mamy teraz Śląsk, a potem Legię. Może znowu się uda 9 punktów w trzech meczach z tymi zespołami zdobyć - przypomniał Drygas świetną serię drużyny z jesieni.

Zawisza ma teraz 39 punktów i jest coraz bliżej miejsca w czołowej ósemce.