Siatkarki Pałacu walczą o ekstraklasę. To długa droga

Ponad miesiąc przerwy miały siatkarki Pałacu. W sobotę rozpoczynają długą grę o utrzymanie w ekstraklasie. Mają trzy szanse na to. Pierwszą są pojedynki z Naftą Piła. Ich stawką jest dziewiąte miejsce.
41 dni minęło od ostatniego meczu Pałacu w OrlenLidze. Na początku lutego Pałac przegrał 0:3 w Dąbrowie Górniczej. Potem zakończył ligę i rozpoczął treningi. W tym czasie przegrał sparing z Legionovią 1:3. Poza tym ciężko trenował - Mocno się przygotowywaliśmy do spotkań o utrzymanie - mówi trener Pałacu Rafał Gąsior. Młody zespół Pałacu ma za sobą bardzo trudny sezon w OrlenLidze. Drużyna była zbyt słaba i za mało doświadczona, żeby sprostać rywalkom. W efekcie fatalny bilans - najgorszy w dziejach występów w ekstraklasie. Siatkarki wygrały tylko jeden z 18 meczów. Było to 28 października - 3:0 z rywalem z Piły. Nafta zwyciężyła w lidze pięciokrotnie.

W spotkaniach o utrzymanie, które rozpoczynają dziś gra się do czterech zwycięstw. Mecze w Bydgoszczy są zaplanowane na 30 marca, a potem ewentualnie na 12 i 13 kwietnia. Drużyna, która wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji, zmierzy się następnie z zespołem z I ligi, który zajmie w niej drugie miejsce. Terminy barażu: 26 - 27 kwietnia: I termin; 3 - 4 maja: II termin; 7 maja: ewentualny III termin. Wygrany zapewni sobie miejsce w OrlenLidze.

Jeśli przegra, trafia do dodatkowego turnieju kwalifikacyjnego, bo ekstraklasa siatkarek zostanie powiększona do 12 drużyn i będzie ligą zamkniętą. W tych zawodach (16-18 maja) wystąpią cztery zespoły: 10. zespół z OrlenLigi, przegrywający z barażu OrlenLigi oraz drużyny I ligi z miejsc 3. i 4. Awansują do ekstraklasy dwa zespoły.