Sport.pl

Licealista chce przepłynąć Zatokę Pucką. Dla dzieci

Patryk Bochenek poświęca swój wyczyn dzieciom, których choroba wymaga determinacji i samozaparcia w walce o powrót do zdrowia.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Patryk ma 17 lat i jest uczniem Liceum Menedżerskiego. pływa w UKS Dęby Osielsko. Zamierza przepłynąć w lipcu Zatokę Pucką. To 11 kilometrów z Chałup do Pucka. Śmiałek będzie musiał zmierzyć się z szeregiem niebezpiecznych czynników, jak: niska temperatura (15-16 st. Celsjusza), słona woda, wiatr, fale, długi dystans, wychłodzenie organizmu.

Patryk przygotowuje się do swego wyczynu już od listopada 2013 r., pod okiem doświadczonego trenera UKS Dęby Tomasza Chwaliszewskiego, który dwa lata temu przepłynął wpław Zatokę Gdańska oraz płynął długodystansowo rzeką Wartą.

Licealista szuka środków, żeby sfinansować swoje przedsięwzięcie. Potrzebuje 12 tys. złotych, m.in. na wynajęcie łodzi. - Zapraszamy do współudziału w realizacji ambitnego i niezwykle szczytnego projektu. W chwili obecnej udało nam się uzyskać zapewnienie zakupu pianki pływackiej, mamy do dyspozycji basen do treningów. Pilnie poszukujemy funduszy na opłacenie specjalistycznej diety i siłowni w procesie przygotowawczym - mówi prezes Dębów Krzysztof Lewandowski (kontakt tel. 668 317 440).