Światowa impreza lekkoatletyczna w Polsce? Jest na to szansa

Bydgoszcz zgłosiła się do organizacji Pucharu Interkontynentalnego. To zawody, w których startują reprezentacje kontynentów z największymi gwiazdami światowej lekkiej atletyki w składzie.
Pozostał Bydgoszczy tylko jeden rywal - czeska Ostrawa. Odbywa się co cztery lata. W 2018 r. odbędzie się po raz trzeci. W 2010 r. Puchar Interkontynentalny zastąpił rozgrywany od drugiej połowy lat 70. Puchar Świata. W dwudniowej imprezie, odbywającej się w połowie września, startują cztery reprezentacje - Europa, Afryka, Ameryka oraz Azja i Oceania. Najbliższa edycja zawodów odbędzie się 13 i 14 września 2014 r. w Marrakeszu. Bydgoszcz ze stadionem Zawiszy stanęła w szranki z Ostrawą o kolejną.

- Organizowaliśmy w Bydgoszczy wiele imprez lekkoatletycznych, począwszy od inauguracyjnej edycji mistrzostw świata juniorów młodszych w 1999 r. przez mistrzostwa Europy do lat 23 i mistrzostwa świata juniorów do lat 19 w 2008 r. Ostatnio z bydgoskiego doświadczenia korzystał Sopot organizujący halowe mistrzostwa globu. Dziś Polska jest gotowa przeprowadzić nawet mistrzostwa świata seniorów na stadionie - niestety dziś brak nam obiektu, który mógłby przyjąć takie zawody. Wraz z prezesem Skuchą uznaliśmy, że możemy ugościć zatem Puchar Interkontynentalny. Jest to impreza, w której startują najlepsi lekkoatleci świata. Polska i Bydgoszcz zasługują na tę imprezę - opowiada serwisowi PZLA.pl prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Ostrawa, która rywalizuje z Bydgoszczą, jest znana z organizacji doskonałego mityngu. - To godny rywal, ale od naszych przyjaciół z Czech mamy większe doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby wygrać z Ostrawą - dodaje Wolsztyński.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz