Porażka Artego. Zobacz rzut w ostatniej sekundzie meczu [WIDEO]

Lorin Dixon była bohaterką wtorkowego meczu Energi Toruń z Artego Bydgoszcz. W ostatniej sekundzie meczu piłka po jej rzucie kilka razy odbiła się od obręczy i wpadła do kosza
Zobacz obszerną relację z meczu w Toruniu

Jeszcze pod koniec trzeciej kwarty torunianki wygrywały 50:33. Potem gasły w oczach. Pięć fauli popełniły Sybil Dosty i Jelena Jelinović. W drużynie Artego trafiały Amisha Carter i Elżbieta Mowlik. Na półtorej minuty przed końcem Artego przegrywało 53:57. Po celnym rzucie osobistym Jessiki Lawson były już tylko trzy punkty różnicy. Piłkę przechwyciła Metcalf i trafiła. Przy wyniku 59:56 i 19 sekundach do końca meczu to Artego było w posiadaniu piłki. Rozrysowana przez trenera Herkta akcja została wykonana idealnie. Z dystansu trafiła Mowlik. Ostatni głos należał jednak do gospodyń. Bydgoszczanki nie mogły faulować. Piłkę na obwodzie kozłowała Lorin Dixon. Minęła Justynę Jeziorną, odbiła się przed Amishą Carter i Elżbietą Mowlik i rzuciła. Piłka odbiła się od tablicy a potem kilkakrotnie od obręczy. Potem wpadła do kosza. Bydgoszczanki długo nie mogły uwierzyć w to, co się stało. Nie schodziły do szatni. Kilka minut siedziały w milczeniu i nie mogły pogodzić się z porażką.