Trzech zawiszan biegnie w nowych mistrzostwach świata

IAAF World Relays, czyli mistrzostwa świata sztafet, to nowe zawody wymyślone przez światową federację lekkiej atletyki. W polskiej reprezentacji będzie trzech zawodników Zawiszy.
Do Nassau polecą Dariusz Kuć oraz Marcin Lewandowski i Karol Konieczny. W sumie polska reprezentacja liczy 25 sportowców, którzy wystartują w sześciu konkurencjach. W MŚ sztafet (24-25 maja) pobiegną zespoły kobiece 4x100 oraz 4x400 metrów, a także męskie ekipy 4x100, 4x400, 4x800 i 4x1500 metrów. W składzie polskiego zespołu nie zabraknie gwiazd biegów średnich światowego formatu - halowego wicemistrza świata z Sopotu Adama Kszczota oraz mistrza Europy z Barcelony Marcina Lewandowskiego. Nasi zawodnicy powalczą o pierwszy reprezentacyjny rekord Polski w biegu rozstawnym 4x800 metrów na stadionie - aktualnie w tabeli rekordów mamy w tej konkurencji wakat. Warto jednakże nadmienić, że halowy rekord Polski w sztafecie 4x800 metrów wynosi 7:19.2 i został ustanowiony w Sofii podczas Halowych Mistrzostw Europy 1971.

Sprinter Zawiszy Dariusz Kuć biegnie w sztafecie 4 razy 100 metrów. Konieczny wspomaga kolegów w biegach średnich.

- Sądzę, że reprezentacja Polski ma dużą szansę pokazać się z dobrej strony i zająć wysokie miejsca w klasyfikacji sztafet klasycznych. Liczę również, że rekord Polski w sztafecie 4 x 800 m mężczyzn będzie bardzo wartościowym wynikiem - mówi dla portalu pzla.pl sekretarz generalny PZLA Piotr Długosielski, przed laty dwukrotny medalista mistrzostw świata w sztafecie 4x400 metrów.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz