Bydgoszcz walczy o publiczność. Lolo Jones gwiazdą mityngu

Amerykanka Lolo Jones ma być największą gwiazdą XIV Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego. Już 2 czerwca odbędzie się on na stadionie bydgoskiego Zawiszy.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Organizatorzy pomimo problemów z budżetem robią co mogą, by zawody były udane. - Zeszłoroczne oceniam średnio. Teraz musi być lepiej - mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor mityngu. Jednym z największych wyzwań jest zapełnienie trybun stadionu Zawiszy. - To problem znany na całym świecie. Ostatnio podczas seminarium w Barcelonie dużo mówiono o frekwencji na zawodach lekkoatletycznych - dodaje Wolsztyński. Dlatego też bydgoscy organizatorzy tradycyjnie już wystosowali zaproszenie do młodzieży. Dla tej uczącej się w gimnazjach i szkołach podstawowych przygotowano wyścigi sztafet. - Chcemy, by młodzi ludzie oprócz dopingowania mieli też okazję do wzięcia udziału w rywalizacji na naszym pięknym tartanie. Po zawodach uczestnicy otrzymają posiłek, a potem z trybun będą mogli dopingować lekkoatletów, ale nie tylko. Stworzymy specjalną strefę kibica, gdzie będzie można spotkać gwiazdy zawodów - kontynuuje dyrektor mityngu. Atrakcje szykuje też CWZS "Zawisza". Już od godz. 16 przed trybuną główną bydgoskiego stadionu prezentować się będą wszystkie stowarzyszenia sportowe skupione w CWZS. Ci, którzy się tam pojawią, będą mogli z bliska zobaczyć Puchar Polski wywalczony na początku maja przez naszych piłkarzy.

Najważniejsza będzie jednak rywalizacja sportowców. Rozpocznie się ona o 15.30 konkurencją skoku w dal kobiet. Od 17.30 aż do 20 czekają nas wielkie emocje. Zapewnić je mają gwiazdy mityngu. A tych pomimo okrojonego budżetu nie brakuje. W skoku o tyczce, który po raz pierwszy odbywać się będzie tuż przed trybuną główną, rywalizować będą czołowi polscy tyczkarze z dwójką bydgoszczan - Pawłem Wojciechowskim i Łukaszem Michalskim - na czele. - Poza tym jest kilku zawodników, którzy wracają po dłuższej przerwie. Sam jestem ciekaw, w jakiej będą formie - mówi Wojciechowski. Walkę o minimum na letnie mistrzostwa Europy zapowiada innych zawodnik Zawiszy, Dominik Bochenek w biegu na 110 m przez płotki. - Stawka jest mocna, a to tylko zwiększa moje szanse - zapowiada Bochenek. Największymi gwiazdami zawodów będą m.in. młociarze: były mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski i mistrz świata Paweł Fajdek. W poniedziałek swój start w Bydgoszczy potwierdziła też Amerykanka Lolo Jones. Dwukrotna halowa mistrzyni świata w biegach na 60 m przez płotki już kilka razy miała pojawić się na Zawiszy. - Dokładnie dwa razy. Ale na szczęście sprawdziło się przysłowie "do trzech razy sztuka". Tym razem będzie na pewno - mówi Krzysztof Wolszyński. Ciekawostką jest fakt, że ostatni tytuł mistrzowski Jones zdobyła w.... bobslejach. W tej konkurencji startowała też na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Wstęp na poniedziałkowe zawody jest bezpłatny.