Sport.pl

Zbombardowali mu tyczki. Pomógł nasz mistrz świata

Maksim Mazuryk, ukraiński lekkoatleta, stracił swoje tyczki pod bombami na lotnisku w Doniecku. Jego sprzęt był przygotowany do wylotu na mityng lekkoatletyczny w Bydgoszczy. Start Mazuryka stanął pod znakiem zapytania, bo zawodnik nie miał na czym skakać. Pomógł mu były mistrz świata, Paweł Wojciechowski, który pożyczy mu swoje tyczki
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

Od początku tygodnia trwały walki na lotnisku w Doniecku, zajętym przez separatystów. Dowództwo ukraińskiej armii wysłało przeciwko nim wozy bojowe i helikoptery szturmowe, na lotnisku wysadziło desant komandosów. Pozycje separatystów ostrzeliwały rakietami wojskowe myśliwce bombardujące Su-24 i Su-25. Zbombardowany terminal lotniczy płonął. W ataku lotniczym ucierpiały także stanowiska z bagażem, wśród których były także tyczki Maksima Mazuryka przygotowane na wysyłkę do Polski. We wtorek 29-letni Ukrainiec, pochodzący z Doniecka, stracił wszystkie swoje tyczki, które zostały doszczętnie zniszczone przez bomby i rakiety.

W poniedziałek Mazuryk ma wystartować w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym Bydgoszcz Cup. To tradycyjny mityng rozgrywany na stadionie Zawiszy. Menedżerka Ukraińca poprosiła szefa EFL Krzysztofa Wolsztyńskiego o pomoc w pożyczeniu odpowiednich tyczek. W mailu przesłanym do Bydgoszczy podała długość i twardość tyczki, której potrzebuje Mazuryk.

Wolsztyński skontaktował się z grupą bydgoskich tyczkarzy. Są wśród nich m.in. Łukasz Michalski i Paweł Wojciechowski. Pomogli błyskawicznie. Okazało się, że ten drugi, były mistrz świata z Daegu, ma tyczkę pasującą Mazurykowi. - Oczywiście, że ją pożyczy - mówi Wolsztyński.

Mityng EFL Bydgoszcz Cup odbywa się w tym roku po raz 14. Największą gwiazdą będzie tym razem amerykańska płotkarka LoLo Jones, która na zimowych igrzyskach w Soczi startowała w bobslejach.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (9)
Zbombardowali mu tyczki. Pomógł nasz mistrz świata
Zaloguj się
 • marfm

  Oceniono 101 razy 99

  To jest właśnie Sportowe Zachowanie ! Brawo!!!

 • g0sciu

  Oceniono 65 razy 41

  Janowicz, ucz sie!

 • malwaa93

  Oceniono 37 razy 37

  Fair play :) brawo ! :D

 • fletniapana

  Oceniono 4 razy 0

  Co wy pi...cie ? LoLo Jones nie zdobyła żadnego medalu w Soczi. Zresztą amerykanie nie zdobyli w bobslejach żadnego złota w Soczi.

  ---
  "pi...cie" znaczyło "piszecie"

 • mielis

  Oceniono 3 razy -3

  Jaki Ukrainiec ?
  Obywatel DRL !

 • macborys

  Oceniono 8 razy -4

  a kto bombardowal?

 • wiesscar

  Oceniono 5 razy -5

  to pokazuje ze w starciu z ciezkim sprzetem wojskowym separatysci nie mieli szans,
  myśliwce bombardujące Su-24 i Su-25 przeciwko separatystom uzbrojonym w reczna bron,
  to nierowne warunki do walki, prosze Ukraincow o walczenie honorowe czyli tak samo uzbrojonych antagonistow,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX