Sport.pl

Paweł Wojciechowski atakował 5,93

Były mistrz świata w skoku o tyczce znowu w formie. Na zawodach w Goeteborgu skoczył 5,65 m, a potem atakował najlepszy w tym sezonie wynik na świecie i swój rekord Polski
Tym razem się nie udało, ale samo podjęcie próby już cieszy. Jeszcze bardziej natomiast wynik 5,65, który dał tyczkarzowi Zawiszy zwycięstwo w konkursie - pierwsze w mityngu od długiego czasu. Mistrz świata z Daegu 2011 pokonał 5,65 już w pierwszej próbie. To minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Zurychu. Bydgoszczanin atakował potem 5,93 (najlepszy wynik na świecie Renauda Lavillenie w tym sezonie wynosi 5,92, a rekord Polski Wojciechowskiego 5,91).

Minimum zdobył już także Łukasz Michalski z Zawiszy. Trzeba jednak je osiągnąć po raz drugi, a potem znaleźć się na podium MP w Szczecinie. Polska może do Zurychu wysłać trzech zawodników. Na razie tylko Piotr Lisek uzyskał 5,65 dwukrotnie. Oprócz Liska, Michalskiego i Wojciechowskiego ma je jeszcze Robert Sobera. Wskaźniki PZLA na ME wypełnili po razie dwaj inni zawiszanie: Dariusz Kuć (100 m) i Dominik Bochenek (110 m ppł).

Więcej o: