Sport.pl

Stadion przy Słowiańskiej ma nowego gospodarza. Będą zmiany

KKP Bydgoszcz jest nowym zarządcą miejskiego stadionu na Wzgórzu Wolności. Włodarze klubu piłkarek planują szereg zmian
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

Stadionem do tej pory zarządzał TKKF. Kobiecy Klub Piłkarski o bycie gospodarzem obiektu starał się od dawna. Dzięki nowemu konkursowi rozpisanemu przez ratusz od 1 lipca to KKP jest nowym zarządcą. - To bardzo ważna sprawa, nie tylko ze względów prestiżowych. Teraz jesteśmy u siebie. 290 krzesełek jest uszkodzonych, płoty są dziurawe. Do tej pory nikogo to nie interesowało. My chcemy to zmienić - mówi klubu prezes Krzysztof Wodziński.

W planach jest też zamontowanie tablicy świetlnej oraz nagłośnienia. Za jedną z bramek boiska piłkarskiego, ma powstać boisko do siatkówki plażowej. - Nie zrobimy tego od ręki, ale taki jest nasz cel. Skąd pieniądze? - Odpowiednio gospodarując stadionem jesteśmy w stanie znaleźć potrzebne pieniądze - mówi Wodziński.

Klub już podpisał umowę z Radą Osiedla Wzgórze Wolności. Stadion będzie dostępny dla mieszkańców. Klub liczy, że dzięki temu zyska kibiców. Już za dwa tygodnie na stadionie odbędzie się osiedlowy festyn dla dzieci. - Pokażemy, że zgodnie z zapowiedziami, będziemy o stadion będzie bardziej zadbany, niż do tej pory. Te krzesełka, które nie są połamane, są brudne. To się zmieni. My, jako gospodarze, będziemy na obiekcie także wieczorami, w czasie największego obłożenia, a nie tylko do 15.00 - mówi Krzysztof Wodziński.

Komentarze (2)
Stadion przy Słowiańskiej ma nowego gospodarza. Będą zmiany
Zaloguj się
 • marian_wawa

  Oceniono 7 razy 5

  Ech wspomnienia....
  Ten stadion przypomina mi mecze Zawiszy na które po raz pierwszy zabierałem syna.
  Było klimatycznie :D

 • z1946b

  Oceniono 6 razy 4

  Podoba mi się ta inicjatywa, tak samo o swój stadion powinni zadbać kibice Polonii Bydgoszcz, a zamiast tego wciąż narzekają jaki mają u siebie syf i chwasty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX