Paixao: Jeśli ma się pieniądze, to można kupić porsche

- Mamy taką jakość, jaką mamy, i jesteśmy z niej zadowoleni. Jest wielka różnica w budżetach między Zawiszą a Zulte Waregem. Jak ma się dużo pieniędzy, to można kupić porsche. A można też kupić inne auto i pojechać sprytniej i być szybszym - powiedział po meczu z Zulte Waregem trener Zawiszy Bydgoszcz Jorge Paixao
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

Francky Dury

Bardzo cieszę się z tego meczu i wyniku. Szybko strzeliliśmy gola po akcji środkiem boiska. Wydawało się, że szybko strzelimy więcej bramek. Ale potem za dużo graliśmy długimi piłkami. To nie jest nasz futbol, my gramy podaniami. Lepiej zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie. Gdy strzeliliśmy drugą bramkę, mogliśmy już kontrolować mecz.

Czasem słyszę, że temu zespołowi brakuje doświadczenia. Ale w dzisiejszym meczu nie było tego widać. Podobała mi się gra mojej drużyny w drugiej połowie. Ten zespół może grać naprawdę dobrą piłkę.

Ludzie, którzy mnie znają, wiedzą, że nawet gdy mój zespół strzeli bramkę w pierwszej minucie, moja drużyna nie może na tym poprzestać. Wymagam kolejnej bramki i jeszcze następnej.

Jorge Paixao

Ciężko. Była szansa, żeby awansować, ale straciliśmy gola w 30. sekundzie. To wszystko zmieniło. Musieliśmy ciężko walczyć o zmianę wyniku.

W pierwszej połowie graliśmy dość szybko. Mieliśmy swoje okazje, żeby strzelić bramkę do przerwy. Rywale dobrze grają w kontrataku, o czym wiedzieliśmy. Druga połowa była podobna, szybko straciliśmy gola. Ale walczyliśmy dalej. Ona dała nam trochę nadziei. Potem straciliśmy Vasco. Na wysokim poziomie nie może dochodzić do takich sytuacji. Vasco nam zaszkodził. Było ciężko 11 na 11, a w 10 było jeszcze gorzej.

Dziękuję zawodnikom za walkę, ambicję. Ten mecz daje nam nadzieję na przyszłość. Teraz koncentrujemy się na lidze. Postaramy się wyciągnąć wnioski z naszych błędów, bo są elementy do poprawienia.

Dlaczego nie zagrał Micael? Po jego wejściu było mniej błędów w obronie.

Proszę dokładnie obejrzeć mecz, bo chyba oglądaliśmy inne spotkanie. Ale szanuję pana opinię.

Czy zabrakło jakości?

Co to znaczy jakość? Mamy taką jakość, jaką mamy, i jesteśmy z niej zadowoleni. Jest wielka różnica w budżetach między Zawiszą a Zulte Waregem. Jak ma się dużo pieniędzy, to można kupić porsche. A można też kupić inne auto i pojechać sprytniej i być szybszym. Ale przewaga finansowa ma przełożenie. W tym meczu zabrakło nam szczęścia. Mało jest meczów, gdy traci się bramkę w 40. sekundzie. W drugiej połowie mieliśmy duże nadzieje i znów to samo.

Można mówić o trzech rodzajach jakości w piłce - technicznej, taktycznej, która może być ważniejsza, i mentalnej, którą my dziś mieliśmy. Dziś zabrakło nam trochę szczęścia, ale gratuluję przeciwnikom. Wygrali dwa mecze i byli lepsi. My jesteśmy teraz słabsi od Zulte Waregem.

Co myśli pan o grze Grzegorza Sandomierskiego?

Sandomierski dziś nie popełnił błędu. A kiedy je zrobi, jak w pierwszym meczu, to o tym wie. Rozmawiamy o tym. Ale dla mnie Sandomierski jest najlepszy na świecie. Witan jest drugi.