Sport.pl

Zaskakująca sesja KKP Bydgoszcz. Zobacz piłkarki w szpilkach [ZDJĘCIA]

Bydgoskie piłkarki są gotowe do kolejnego sezonu w ekstralidze. We wtorek zawodniczki KKP pozowały do sesji zdjęciowej. Wystąpiły nie tylko w korkach i spodenkach, ale również w szpilkach i krótkich spódnicach
Dyskutuj z autorem na twitterze @R_Jaskot

Klub planował ściągnięcie kilku zawodniczek, ale nie doszedł do porozumienia z żadną z siedmiu piłkarek. - Ich wymagania finansowe były zbyt duże - tłumaczy wiceprezes klubu Szymon Kowalik. Karierę zakończyła Hanna Olszańska, klub zrezygnował z usług Natalii Arbuz. Kilka zawodniczek przejdzie do Spójni Białe-Błota. Będzie wśród nich znana z występów w ekstraklasie Dorota Krychowiak.

Celem drużyny jest zajęcie 5. miejsca w ekstraklasie. - Juniorki grające w II lidze mają walczyć o awans do I ligi. Juniorki młodsze zagrają z chłopcami w lidze trampkarza - mówi Kowalik.

Trenerem bramkarzy w klubie został Robert Matuszewski, były zawodnik Zawiszy, który 92 razy wystąpił w ekstraklasie. - To dla mnie nowe doświadczenie, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie ćwiczyliśmy trzy razy, dziewczyny są chętne do pracy, a to najważniejsze - mówi Matuszewski. Nowa jest też piłka, którą grać będą piłkarki. Oficjalną futbolówką ligi jest Brazuca, którą kibice znają z meczów mundialu w Brazylii. - Jeszcze nie miałam okazji grać taką piłką, paczka dopiero przyszła do klubu. Ale nie spodziewam się, żeby Brazuca mnie zaskoczyła - mówi Agata Kutnik.

Od niedawna klub jest gospodarzem obiektu przy ul. Słowiańskiej. - Stadion to nie tylko płyta. Już zaczęliśmy odnawiać ogrodzenia, planujemy wymianę wszystkich 1140 krzesełek. Chcemy to zrobić do końca sierpnia. Firma, która produkuje krzesełka, udostępni nam je właściwie po kosztach - mówi prezes Wodziński. KKP zastanawia się nad budową boiska treningowego. Niewykluczone, że powstanie sztuczna płyta, na której zimą będzie można trenować pod balonem.

W sobotę KKP zagra wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Sosnowiec.