Jeszcze młodszy Pałac. Pierwszy trening zespołu

- Nie mamy innej drogi niż budowanie zespołu z młodych i bardzo młodych siatkarek. Na to nas stać. To jest nasz plan na drużynę - mówi prezes bydgoskiego Pałacu, Waldemar Sagan.
Siatkarki wczoraj rozpoczęły przygotowania do sezonu. W hali Łuczniczka, z nową trenerką Agatą Kopczyk, pojawiły się w większości nastolatki i dziewczęta ledwie dwudziestoletnie. W 14-osobowym zespole są tylko dwie zawodniczki z dużą ligową rutyną: Katarzyna Skorupa i Natalia Misiuna (dawniej Ziemcowa). Do tego grona można już nawet zaliczyć 23-letnią Patrycję Polak.

- Mamy młode siatkarki i wszystkim chcemy pomóc w drodze na szczyt. To nie jest plan na rok, ale na kilka lat - stwierdza prezes Sagan.

- Wszystkie dziewczyny mają pasję i talent. Wierzę w nie. Jestem przekonana na milion procent, że w tych dziewczynach jest wielka chęć do pracy. I ja to uwielbiam - mówi Kopczyk

Jaki jest cel sportowy zespołu, wygrać jeden, dwa, trzy mecze? - pytamy trenerkę Pałacu

- A dlaczego nas tak nisko cenić. Naszym celem jest awans do czołowej ósemki Orlen Ligi - odpowiada. - Jest do zrealizowania. To młody zespół, ale są tu dziewczyny, które pokazały, że umieją grać i mają talent - dodaje Kopczyk.

Bydgoskie siatkarki w poprzednim sezonie spadły z ekstraklasy, ale zachowały w niej miejsce dzięki temu, że ją powiększono. Wygrały dodatkowy turniej barażowy. Nowy sezon rozpoczną 4 października, od meczu z Impelem Wrocław. W hali Łuczniczka kibice zobaczą Pałac tydzień później w spotkaniu z Atomem Treflem Sopot.

Skład zespołu:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga (18 lat), Marta Biedziak (21), Patrycja Tomczyk (19)

Przyjmujące: Kinga Dybek (20), Weronika Fojucik (18), Patrycja Pola (23), Julia Twardowska (19)

Atakujące: Zuzanna Czyżnielewska (22), Zuzanna Pieczka (19)

Środkowe: Aleksandra Jurkojć (21), Natalia Misiuna (30), Małgorzata Skorupa (30), Małgorzata Śmieszek (20)

Libero: Aleksandra Korabiec (19)