Tenis

• Takie słowa o Idze Świątek przed meczem? Rybakina przyznała to wyraźnie

Takie słowa o Idze Świątek przed meczem? Rybakina przyznała to wyraźnie

Do dziesięciu zwycięstw z rzędu swoją serię w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie przedłużyła Iga Świątek, pokonując w ćwierćfinale 7:6(2), 6:3 Emmę Raducanu. Polka o swój kolejny finał w sezonie powalczy z Eleną Rybakiną. Kazaszka przyznała podczas konferencji prasowej, że to liderka rankingu będzie faworytką tego starcia. - Zawsze trudno jest grać przeciwko Idze - powiedziała.

• Świątek pokazała Niemce, jak bardzo się myliła. 'Dominatorka'

Świątek pokazała Niemce, jak bardzo się myliła. "Dominatorka"

Emma Raducanu wyglądała po meczu z Igą Świątek, jakby wyszła z sauny, a nie schodziła z kortu. Mistrzyni US Open 2021 przegrała z naszą czterokrotną mistrzynią wielkoszlemową 6:7, 3:6 ćwierćfinał turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. To było widowisko, to były dwie godziny smacznej przystawki przed tym, co wkrótce chce i może zjeść najlepsza tenisistka świata!

• Świątek w półfinale! Ciężki bój. Rywalka długo dotrzymywała kroku Polce

Świątek w półfinale! Ciężki bój. Rywalka długo dotrzymywała kroku Polce

Aż 18 minut potrzebowały Iga Świątek i Emma Raducanu, aby rozegrać dwa pierwsze gemy ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. To była jednak dawka bardzo jakościowego tenisa. Polska liderka rankingu optyczną przewagę w pierwszym secie potwierdziła dopiero w tie-breaku, co podłamało Brytyjkę, która w drugiej partii przestawała dotrzymywać kroku rywalce. Świątek odniosła dziesiąte z rzędu zwycięstwo w Stuttgarcie.

• Brawo Magda Linette! Niesamowity był ten mecz. Duży sukces w nagrodę

Brawo Magda Linette! Niesamowity był ten mecz. Duży sukces w nagrodę

Magda Linette musiała się napocić, by zdominować Arantxę Rus na korcie w hali w Rouen. Polska tenisistka miała problemy z Holenderką w pierwszym secie, ale kiedy zdołała wypracować przewagę na korcie, to była nie do zatrzymania. Linette wygrała to spotkanie w dwóch setach 7:6 (9), 6:1 i awansowała do półfinału turnieju WTA we Francji. Teraz czeka na kolejną rywalkę

• Sabalenka sensacyjnie wyrzucona z turnieju w Stuttgarcie! Nie wytrzymała. 'Igra z ogniem'

Sabalenka sensacyjnie wyrzucona z turnieju w Stuttgarcie! Nie wytrzymała. "Igra z ogniem"

Aryna Sabalenka znów zawiodła. Białorusinka w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie zmierzyła się z Marketą Vondrousovą. Wiceliderka rankingu prowadziła po pierwszym secie, ale następnie straciła nad sobą panowanie i jej gra była bardzo nerwowa. W drugiej partii pod wpływem złości kopnęła nawet piłkę. Finalnie przegrała 6:3, 3:6, 5:7 i pożegnała się z turniejem.

• 'Zamierzam po prostu zatankować'. Bezczelny gwiazdor sensacyjnie przegrał

"Zamierzam po prostu zatankować". Bezczelny gwiazdor sensacyjnie przegrał

Pogoda nie oszczędza organizatorów turnieju ATP 250 w Monachium. Tenisistą przeszkadzał mocny wiatr, a gra wielokrotnie była przerywana przez opady deszczu czy też nawet gradu. Nie inaczej działo się podczas ćwierćfinałowego starcia turniejowej jedynki Alexandera Zvereva (5. AT) z Cristianem Garinem (106. ATP). Reprezentant gospodarzy niespodziewanie przegrał 4:6, 4:6, wielokrotnie wchodząc w dyskusje z sędzią.

• Wielki bój Igi Świątek z byłą mistrzynią US Open. Po dwóch godzinach jest w półfinale [ZAPIS RELACJI]
  • Świątek poznała potencjalną rywalkę. To może być hit nad hity!

Świątek poznała potencjalną rywalkę. To może być hit nad hity!

Iga Świątek szykuje się do drugiego meczu w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. W piątkowym ćwierćfinale zmierzy się z Emmą Raducanu. Już teraz wie, z kim w przypadku zwycięstwa zagra o finał tej imprezy. Po trzysetowej, ponad dwugodzinnej batalii awans wywalczyła Jelena Rybakina. Kazaszka w przeszłości udowodniła nie raz, że jest dla Świątek bardzo niewygodną przeciwniczką.

• Prezes PKOl zaskoczył przed igrzyskami. Hurkacz wypada? Ekipa Igi Świątek reaguje

- Od początku mówiłem, że świetnym duetem byliby Janek Zieliński z Igą Świątek i teraz słychać, że może faktycznie coś w tym jest - zaskakuje Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czy tuż przed igrzyskami Paryż 2024 Iga Świątek zmieni partnera w mikście i zagra z Zielińskim, a nie z Hubertem Hurkaczem? Mamy odpowiedź obozu najlepszej tenisistki świata.

• Ciężary. Tak wygląda droga Świątek do finału. Wiadomo, kiedy mecz z Sabalenką

Ciężary. Tak wygląda droga Świątek do finału. Wiadomo, kiedy mecz z Sabalenką

Już w piątek Iga Świątek zagra z Emmą Raducanu w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka celuje w trzeci z rzędu tytuł na niemieckich kortach, gdzie nie poniosła jeszcze żadnej porażki. W turnieju udział bierze również wiceliderka światowego rankingu - Aryna Sabalenka. Na jakim etapie możemy spodziewać się meczu na szczycie? Oto droga Igi Świątek do finału. Tak wygląda drabinka.

• Przecierają oczy ze zdziwienia. Oto co 'wyprawia' rywalka Świątek. 'Żałuję'

Przecierają oczy ze zdziwienia. Oto co "wyprawia" rywalka Świątek. "Żałuję"

Rok temu Emma Raducanu - rywalka Igi Świątek w ćwierćfinale w Stuttgarcie - zawiesiła karierę, by w dwa tygodnie aż trzy razy pójść pod nóż. Wcześniej, za sprawą sensacyjnych sukcesów z 2021 roku, w dwa miesiące awansowała o ponad 300 miejsc w światowym rankingu, trafiając do raju. Niedługo potem, za sprawą plagi kontuzji i różnych zawirowań, w pół roku spadła o ponad 200 pozycji. Ma dopiero 21 lat, ale przed nią już kolejna próba odbudowania kariery, której przebieg jest lekcją dla innych tenisistek.

• Co za sensacja. Mecz roku w Stuttgarcie. Obroniła pięć piłek meczowych!

Co za sensacja. Mecz roku w Stuttgarcie. Obroniła pięć piłek meczowych!

Kibice nie mogą narzekać na brak emocji w trakcie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Kolejne w czwartkowy wieczór zafundowały Marta Kostiuk i Qinwen Zheng. Obie panie rozegrały blisko trzygodzinny mecz, w którym Ukrainka obroniła pięć piłek meczowych! Tym samym sensacyjnie wygrała 6:2, 4:6, 7:5. - Jak obroniłam pięć piłek meczowych? Nie mam pojęcia - mówiła wprost Kostiuk zaraz po zakończeniu meczu.

• Kiedy gra Iga Świątek dzisiaj? O której mecz z Raducanu? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK]

W pierwszym meczu tego sezonu na kortach ziemnych Iga Świątek spisała się kapitalnie. Bez większych problemów pokonała 6:3, 6:4 Elise Mertens w 1/8 finału WTA 500 Stuttgart. Teraz liderkę światowego rankingu czeka o wiele trudniejsze zadanie. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Emma Raducanu, czyli była mistrzyni US open. Kiedy gra Iga Świątek dzisiaj? O której mecz z Raducanu? Transmisja na żywo, stream online, relacja, wynik, live.

• Świątek dostała pytanie. I nagle zaczęła mówić o Sabalence. 'Dostałam już to pytanie'

Świątek dostała pytanie. I nagle zaczęła mówić o Sabalence. "Dostałam już to pytanie"

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Stuttgarcie, wygrywając w dwóch setach z Belgijką Elise Mertens. Teraz jej kolejną rywalką będzie utalentowana Emma Raducanu. W trakcie pomeczowej konferencji prasowej Świątek otrzymała pytanie od dziennikarzy o dominację w tourze. Polka postanowiła w trakcie odpowiedzi nawiązać do Aryny Sabalenki. - Pamiętam, że dostałam takie pytanie w 2020 i 2021 r. - stwierdziła.

• Dramat w meczu Sabalenki. Jest ciąg dalszy. Fatalne wieści

Dramat w meczu Sabalenki. Jest ciąg dalszy. Fatalne wieści

Fatalnie dla Pauli Badosy zakończył się mecz drugiej rundy turnieju WTA 500 w Stuttgarcie przeciwko Arynie Sabalence. Hiszpańska tenisistka grała bardzo dobry mecz, stawiając trudne warunki wiceliderce rankingu, ale z powodu kontuzji musiała skreczować w trzecim secie przy stanie 3:3. W czwartek Paula Badosa poinformowała, że doszło u niej do naderwania mięśnia przywodziciela, przez co pod dużym znakiem zapytania stanął jej występ w Madrycie.