Strefa dla kibiców siatkówki nadal czynna. Można oglądać Polaków

We wtorek, środę i czwartek będzie można zobaczyć decydujące o awansie do półfinału mistrzostw świata pojedynki siatkarzy.
Tysiące kibiców oglądało już mecze Polaków na telebimie w Strefie Kibica przy hali Łuczniczka. Najwięcej jak do tej pory widzów przyszło w niedzielę wieczorem, kiedy biało-czerwoni grali z Francją spotkanie decydujące o pierwszym miejscu w grupie.

Po awansie nadal będzie można oglądać spotkania mistrzostw świata w Bydgoszczy. Strefa będzie czynna we wtorek, środę i czwartek. Od godz. 20.15 rozpoczynają się mecze trzeciej rundy MŚ.

We wtorek i czwartek grają w Łodzi Polacy, najpierw z Brazylią, a potem z Rosją. W środę natomiast pojedynek Brazylia - Rosja. W drugiej grupie trzeciej rundy rywalizują Francja, Iran i Niemcy. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze reprezentacje. Praktycznie wystarczy więc jedno zwycięstwo, żeby znaleźć się w strefie medalowej.

- Mam także nadzieję, że uda się jeszcze pokazać mecze o medale w niedzielę, bez względu na to, czy Polacy zagrają czy nie - mówi pełnomocniczka ratusza ds. organizacji mistrzostw Mirela Jaros-Klimińska.

Natomiast zespoły, które uczestniczyły w bydgoskiej fazie MŚ, już się rozjeżdżają do domów. W nocy wyjechali Amerykanie i Australijczycy, a rano Włosi. Najpóźniej, w poniedziałek w południe, wyjeżdżają autobusem spod hotelu Słoneczny Młyn Argentyńczycy. To drużyna, która zaskarbiła sobie najwięcej sympatii kibiców w Łuczniczce.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz