Bydgoszcz walczy o światową imprezę lekkoatletyczną

Bydgoszcz jest obok Ostrawy jednym z dwóch miast chętnych do organizacji 3. Pucharu Interkontynentalnego IAAF. Ta impreza odbędzie się we wrześniu 2018 roku.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Kandydaturę Bydgoszczy przedstawiał w Marrakeszu Radzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński oraz sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Piotr Długosielski. 

- Mamy dwie dobre kandydatury do organizacji kolejnej edycji pucharu w 2018 roku: Bydgoszcz i Ostrawę - mówił podczas konferencji prasowej w Marrakeszu szef IAAF Senegalczyk Lamine Diack. Informuje o tym oficjalna strona PZLA.

Jakie argumenty padły za Bydgoszczą: - duże doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez oraz zaufanie, jakim miasto nad Brdą darzone jest przez władze światowej lekkoatletyki.

Przypomnijmy, że stolica Kujaw i Pomorza gościła w ostatnich latach m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów 2008 oraz Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych 2010 i 2013. Nie bez znaczenia przy wyborze gospodarza są sukcesy sportowe - dwanaście medali polskich lekkoatletów zdobyte w Zurychu to także duży plus bydgoskiej kandydatury. Puchar Interkontynentalny IAAF to zawody organizowane od 2010 roku, co cztery lata. Zastąpiły przeprowadzany od 1977 roku Puchar Świata IAAF. Na starcie zawodów stają 4 reprezentacje - Europa, Afryka, Azja z Oceanią oraz Ameryki. W dwóch poprzednich edycjach zwyciężyły ekipy Ameryki (Split 2010) oraz Europy (Marrakesz 2014). W tegorocznej edycji Pucharu Interkontynentalnego w Marrakeszu startował Paweł Wojciechowski. Wicemistrz Europy w skoku o tyczce zajął 5. miejsce ze słabym wynikiem 5.40 m.

Decyzję, kto zorganizuje zawody, podejmie 20 listopada, podczas spotkania w Monako, Rada IAAF.