Nowa bydgoska hala, Artego Arena już otwarta [ZDJĘCIA]

19.09.2014 21:14
Inauguracja Artego Areny

Inauguracja Artego Areny (PAWEL MALINOWSKI)

Koszykarki Artego zagrały pierwszy mecz w nowej hali. Dzięki serii 20 punktów z rzędu wygrały z AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

Wstęgę z napisem Artego Arena przecięli prezydent Rafał Bruski i przedstawiciel hiszpańskiej firmy Constructora Hormigones Martinez, która obiekt zbudowała. Po tej ceremonii przestał działać system nagłaśniający. Po 10 minutach oczekiwania, aż mikrofony zaczną działać, stojący na środku parkietu oficjele zeszli z boiska. Wtedy system znów zaczął funkcjonować. Okazało się, że winna była listwa z zasilaniem. - Niech będzie to znak, że będzie tylko dobrze - mówił Hubert Malinowski.

- To hala dedykowana koszykówce. Koszykarkom Artego i koszykarzom Astorii - przypominał prezydent Bruski. Głos zabrał też Andrzej Soroko. Były urzędnik bydgoskiego ratusza pracuje w Ministerstwie Sportu. - Ta inwestycja zamyka w Bydgoszczy kwestię sportów halowych. Liczymy, że Astoria też kiedyś pojawi się w ekstraklasie - mówił Soroko. Brązowe odznaki zasłużonych dla sportu od ministra sportu Andrzeja Biernata odebrali Iwona Kuczyńska, Andrzej Wasilewski i Czesław Woźniak.

- Nowa hala to nowe życie. Zawsze wzbudza pozytywne emocje. To zwieńczenie pozytywnego okresu i początek nowej przygody bydgoskiej koszykówki. Gratuluję tak świetnego obiektu - mówił prezes PZKosz Grzegorz Bachański. Szef związku wręczył pamiątkowe medale prezydentowi Bruskiemu i prezesowi Woźniakowi.

Pierwsze punkty w nowej hali rzuciła gorzowianka, Alyssia Brewer. Bydgoszczanki słabo weszły w mecz, piłka po ich rzutach cały czas wypadała z kosza. Artego przegrywało 9:20. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego trafiały z dystansu. Do przerwy różnica wynosiła 5 punktów - AZS prowadził 28:23.

W trzeciej kwarcie drużyna gości wygrywała 41:28. Drużyna Tomasza Herkta zaczęła seryjnie zdobywać punkty, zdobyły 13 "oczek" z rzędu. Po rzucie Elżbiety Mowlik bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 43:41. Koszykarki AZS nie trafiały nawet z linii rzutów wolnych. W sumie straciły 20 punktów z rzędu (trafiły dopiero na 48:43). - Oprawa otwarcia hali była piękna, ale nasza gra wciąż pozostawia dużo do życzenia. Za mało agresji w obronie i płynności w ataku. Samym zwycięstwem nie jestem zachwycony - mówił trener Tomasz Herkt. - Od 19 dni jesteśmy w pełnym składzie. Zagraliśmy 8 meczów, mieliśmy 2 odnowy biologiczne i 7 dni treningowych. Ćwiczyliśmy więc niewiele - dodał.

Double-double (11 punktów i 10 zbiórek) zanotowała Amisha Carter. - Nowa hala mi się podoba. Musimy się jeszcze dotrzeć, z biegiem czasu nasza gra będzie wyglądać lepiej - powiedziała

Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 50:47 (7:15; 16:13; 15:13; 12:6)

Artego: Nwagbo 11, Carter 7, Gala 7, Koc 7 (1), McBride 7 (1), Bekasiewicz 6 (2), Krężel 3, Mowlik 3 (1), Szybała 0, Tellier 0.