Historyczny dzień dla Gwiazdy. Debiut w pełnej sali

Przy pełnych trybunach zagrają tenisiści Gwiazdy pierwszy w historii mecz w Superlidze tenisa stołowego. W niedzielę bydgoszczanie grają z Dekorglassem Działdowo
Na razie ZOOlesz Gwiazda chce rozgrywać swoje mecze na Miedzyniu. W sali przy ul. Bronikowskiego leży już specjalna wykładzina, gotowy jest nowy stół. - Czekamy jeszcze na ścianki z logo Wschodzący Białystok Superligi, wtedy będziemy wiedzieli, ile dokładnie kibiców wejdzie na mecz - mówi Zbigniew Leszczyński, kapitan i sponsor drużyny. Wejściówki na miejsca siedzące już się rozeszły, zostały ostatnie bilety stojące. - Zobaczymy, jak wypadną dwa mecze na Miedzyniu. Jeśli w kolejnym spotkaniu u siebie, już we wtorek, też będzie komplet, pomyślimy, czy nie grać w większej sali - mówi Leszczyński.

Pierwszy mecz Gwiazdy to spotkanie przeniesione z drugiej kolejki. Historia rywala bydgoszczan, Dekorglassu Działdowo, liczy tylko 6 lat. - W ubiegłym sezonie tylko jedna kontuzja uniemożliwiła im awans do czołowej czwórki. Liga jest wyrównana, każdy może urwać punkty przeciwnikom - tłumaczy Leszczyński.

W sobotę bydgoski klub zaprasza na otwarty trening. Od godz. 18.00 z kibicami spotkają się m.in. Mihai Bobocica, Leonardo Mutti i Łukasz Nadolski.

Początek niedzielnego meczu o godz. 17.00.

Terminarz 1. kolejki

wtorek, 07.10.2014

18:00 ZKS PALMIARNIA Zielona Góra - ASTS "Olimpia-Unia" Grudziądz (Transmisja Live)

18:00 DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki - PKS KOLPING FRAC Jarosław

18:00 KST ENERGA - MANEKIN Toruń - DOJLIDY Białystok

18:00 KS DEKORGLASS Działdowo - POLTAREX POGOŃ Lębork

18:00 SPAR Extramarket AZS Politechnika Rzeszów - ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz

piątek, 10.10.2014

18:00 CONDOHOTELS MORLINY Ostróda - CARBO-KOKS TTS Polonia Bytom