Siatkarki wracają do ligi. Pałac zapowiada ambitną walkę

- W każdym meczu dziewczyny będą walczyć o jak najlepszy wynik - mówi Agata Kopczyk, trener bydgoskich siatkarek. Jej podopieczne w niedzielę inaugurują nowy sezon w Orlen Lidze.
Dla Pałacu będzie to już 23. z rzędu sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, o sukcesach, jakie były udziałem chociażby obecnej trener drużyny w Bydgoszczy już nikt nie marzy. Powodem są oczywiście finanse.

- Czołowe kluby mają budżety znacznie większe od naszego. I nie mam się co z nimi równać - przyznaje Waldemar Sagan, prezes Pałacu.

Skład naszej drużyny oparty został przede wszystkim na wychowankach. - Młodość może być naszym atutem - przyznaje Zuzanna Czyżnielewska, nowa kapitan zespołu. Średnia wieku 21 lat czyni z Pałacu zdecydowanie najmłodszą drużynę w Orlen Lidze.

Faworytem do złotego medalu będzie oczywiście Chemik Police. Wśród kandydatów do podium wymienia się też drużyny z Wrocławia, Sopotu, Dąbrowy Górniczej czy Muszyny. I właśnie dwie drużyny z tego grona będą pierwszymi rywalami naszych siatkarek. W niedzielę (17) we Wrocławiu Pałac zagra z Impelem, a tydzień później w Łuczniczce rywalem bydgoszczanek będzie Atom Trefl Sopot.