Owczarek: Młodzi funkcjonują lepiej w lepszym otoczeniu

Przerwę reprezentacyjną bydgoski Zawisza wykorzystał na sparing ze Spartą Brodnica. - Każdy zagrał 45 minut z korzyścią dla siebie i dla zespołu - powiedział po spotkaniu Czesław Owczarek, który prowadził zespół z ławki
Asystent Mariusza Rumaka wraz z Hermesem dyrygował zawodnikami z ławki rezerwowych. Mariusz Rumak obserwował mecz z wyższej wysokości, siedział w miejscu, gdzie na stadionie Zawiszy pracują komentatorzy telewizyjni. - Mieliśmy dwa tygodnie przerwy między meczami i chcieliśmy ten okres wykorzystać. Dlatego zagraliśmy sparing z trzecioligowcem. Każdy zagrał 45 minut z korzyścią dla siebie i dla zespołu - powiedział po spotkaniu Owczarek.

Szansę pokazania się dostali młodzi zawodnicy - Adrian Gołdyn, Damian Węglarz, Maciej Kona i Jakub Gackowski. - Młodzież zaprezentowała się zdecydowanie pozytywnie, porównując ich występy w rezerwach lub juniorach. W lepszym otoczeniu funkcjonują lepiej - ocenił Owczarek.

W poniedziałek piłkarze Mariusza Rumaka zagrają na swoim stadionie z GKS Bełchatów. - W najbliższych dniach będziemy przygotowywać się już bezpośrednio do meczu z Bełchatowem.