Artego przegrywa w Gorzowie. Koncert Sharnee Zoll

Bydgoskie koszykarki przegrały pierwszy mecz w tym sezonie. Nie sprostały AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, które do zwycięstwa poprowadziła Sharnee Zoll
Amerykańska rozgrywająca była nie do zatrzymania. Rzuciła 32 punkty przy fenomenalnej skuteczności (13/15 z gry, 5/6 z osobistych) oraz zaliczyła aż 10 asyst. Ponad 10 punktów dla Gorzowianek rzuciły też Izabela Piekarska (12), Alyssia Brewer (15) i Olena Ogrodnikowa (18).

Do przerwy Artego przegrywało 47:55. Oba zespoły łatwo zdobywały punkty. Bydgoszczanki rzucały ze

skutecznością 62%, a rywalki 59%. Pod koszami radziła sobie Nwagbo (19 punktów i 10 zbiórek), ale tylko 3 z 10 rzutów trafiła Amisha Carter. Bezproduktywna była Ewelina Gala, nie trafiała Elżbieta Mowlik. Na początku trzeciej kwarty, przy wyniku 59:54, gorzowianki zaczęły powiększać przewagę. Po chwili wynik na tablicy to 71:54. Takiej straty podopieczne Tomasza Herkta nie zdołały zniwelować. Artego zebrało o 6 piłek mniej, niż rywalki i miało o 5 strat więcej. Gorzowianki były zdecydowanie lepsze w zdobywaniu punktów w szybkim ataku i po stratach przeciwnika.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Artego Bydgoszcz 93:76 (24:24, 31:23, 18:11, 20:18)

AZS: Zoll 32 (1), Ogrodnikowa 18 (1), Brewer 15 (1), Piekarska 12 (1), Szajtauer 6, Sobek 5, Jaworska 2, Dźwigalska 0, Trębicka 0.

Artego: Nwagbo 19, McBride 17 (2), Krężel 9, Carter 9, Koc 7, Mowlik 4, Tellier 5 (1), Bekasiewicz 3 (1), Gala 2, Szybała 0.