Sport.pl

Legia zjedzie do Bydgoszczy. Z kontuzjami gwiazd

W niedzielę kolejny mecz Zawiszy na własnym boisku. Bydgoscy piłkarze zagrają z mistrzem Polski, Legią Warszawa. Lider przeżywa kłopoty, szczególnie w defensywie. Kilku zawodników ma kontuzje
Urazy leczy dwóch podstawowych obrońców Legii: stoper Dossa Junior i lewy obrońca, Tomasz Brzyski. Pierwszy naderwał mięsień brzuchaty łydki, a drugi mięsień prosty brzuch. Ich przerwa będzie trwać około miesiąca. Tyle samo czasu na dojście do zdrowia będzie potrzebował najlepszy piłkarz Legii. Miroslav Radović. Serb zerwał mięsień przywodziciela.

Przypomnijmy, że nie gra także Bartosz Bereszyński, który złamał nogę i dopiero będzie mógł zacząć rehabilitację.

W tej sytuacji prawdopodobna jest gra Igora Lewczuka, którego szkoleniowiec Legii, Henning Berg wystawia na środku obrony.

Skład mistrzów Polski jest jednak tak mocny, że świetnych zmienników nie zabraknie. Jeśli przyjąć za podstawę ostatni mecz z Lechią Gdańsk, warszawianie mogą zagrać w następującym zestawieniu: Kuciak- Broź, Lewczuk, Inaki Astiz, Guilherme- Jodłowiec, Vrdoljak- Żyro, Duda, Kucharczyk- Sa

W tym tygodniu Legię czeka mecz w Lidze Europy z Metalistem Charków. W niedzielę o godz. 18 spotkanie Zawisza - Legia.

Więcej o:
Komentarze (5)
Legia zjedzie do Bydgoszczy. Z kontuzjami gwiazd
Zaloguj się
 • ghuido

  Oceniono 22 razy 4

  Zawisza ma duże szanse na wygraną. I prawdopodobnie frekwencja będzie większa niż na Zulte

 • plokir

  Oceniono 11 razy 3

  proszę pismaków o nie używanie określenia gwiazda w stosunku do jakiegokolwiek kopacza z polskiej ligi

 • ks.3

  Oceniono 3 razy -1

  Mam nadzieję, że dla kiboli Legii ważniejsza jest ich drużyna, niż irracjonalny bojkot "psudokiboli" z Bydgoszczy. Ja zresztą też pogratuluję Legii gry w PE.
  Ale łatwo skóry na Gdańskiej nie sprzedamy :)

 • 4mils

  Oceniono 4 razy -2

  Już piszą z zawiszafans by kibice nie jechali, a tam opór i ma sie zjawić około 2000 z wawy. Chca podziękować za postawę w Kijowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX