Najbardziej przepłacani piłkarze ekstraklasy. Jest jeden z Zawiszy

Superexpress sporządził ranking 10 najbardziej przepłacanych zawodników. W czołówce są piłkarze Legii Warszawa. Jest także jeden gracz bydgoskiego Zawiszy.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

To, że lider rankingu jest z Legii nie jest żadną niespodzianką. Tylko klub ze stolicy stać na to, żeby płacić milion złotych rocznie 30-letniemu Portugalczykowi Helio Pinto i wystawiać do w III-ligowej drużynie rezerw. Drugi w ranking jest również zawodnik Legii. Ściągnięto go tego lata z Zagłębia Lubin. Arkadiusz Piech zarabia 600 tys. zł na rok.

Na 9. miejsce zasłużył sobie bramkarz Zawiszy Grzegorz Sandomierski. Były zawodnik Jagiellonii, a potem Genk i Dinama Zagrzeb trafił do Bydgoszczy w trybie awaryjnym, po kontuzji Wojciecha Kaczmarka. Nie grał w podstawowych jedenastkach swych zespołów z Belgii i Chorwacji. Tak samo stało się w Zawiszy, gdzie rozpoczął jako pierwszy bramkarz. Obecnie stracił miejsce w składzie na rzecz Andrzeja Witana, który był rezerwowym za czasów Kaczmarka.

Wg Superexpressu Sandomierski ma kontrakt na poziomie 420 tys. złotych. Zarabia więc 10 tys. euro miesięcznie. To najwyższa pensja w Zawiszy.

Cały ranking Superexpressu - TUTAJ.