Gdzie biegał Masłowski. Mapa kontaktów kapitana z piłką

Michał Masłowski był jednym z najbardziej aktywnych zawodników Zawiszy w meczu z GKS Bełchatów. Oddał najwięcej strzałów na bramkę Arkadiusza Malarza. Zdobył też decydującą bramkę.
- Miała być wojna i trzy punkty. Tylko to się liczyło - powiedział po zwycięskim meczu z Bełchatowem Masłowski, który w poniedziałek był kapitanem zespołu. I jak przystało na kapitana był także jednym z najaktywniejszych zawodników drużyny. Pokazują to statystyki tego spotkania oraz mapa kontaktów Masłowskiego z piłką opracowana przez portal ekstrastats.pl.

Środkowy pomocnik Zawiszy oddał 4 z 14 strzałów bydgoszczan na bramkę Malarza. Dwa z nich były celne. Strzelił zresztą jako pierwszy w tym meczu, ale wówczas przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy razy dośrodkowywał. Częściej od niego robił to tylko Piotr Petasz, ale to zasługa tego, że lewy obrońca wykonuje stałe fragmenty gry.

Ciekawa jest mapa kontaktów Masłowskiego z piłką. Kolorem czerwonym zaznaczone są miejsce, gdzie były one najczęstsze. Widać więc, że operował w środku pola i na lewej stronie boiska (czerwone plamy na mapce). Ciekawa jest także analiza kontaktów z piłką w polu karny rywala. Są na nim zaznaczone dwa zielone miejsca. To dwa strzały Masłowskiego: niecelna główka po rogu Petasza i zwycięski gol zdobyty w 88 min spotkania.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz