Strata Zawiszy. Ważny pomocnik nie zagra z Legią. I jest jeszcze jeden kłopot

Kamil Drygas zobaczył w poniedziałek, w meczu z GKS Bełchatów, czwartą żółtą kartkę. Nie zagra w niedzielnym spotkaniu z Legią Warszawa. Zawisza ma jeszcze większy kłopot. Michał Masłowski leczy palec, zraniony podczas spotkania z GKS Bełchatów
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Masłowski wrócił w świetnym stylu w poniedziałkowym spotkaniu z Bełchatowem. Po faulu na nim sędzia podyktował rzut wolny, który Piotr Petasz zamienił na gola. Potem sam strzelił zwycięską bramkę. Niestety, po meczu okazało się, że jeden z rywali nadepnął go na stopę. Masłowski doznał urazu palca. W trakcie tygodnia leczył się. Dopiero w sobotę zapadnie decyzja o jego udziale w meczu z Legią.

A tak bylo z Legią rok temu. Przypomnij sobie 3:1Kamil Drygas nie zagra na pewno. Defensywny pomocnik jest jednym z najbardziej niezastąpionych piłkarzy Zawiszy w tym sezonie. Więcej minut na boisku od niego spędził tylko Sebastian Ziajka. Drygas zagrał we wszystkich szesnastu meczach sezonu (12 w ekstraklasie, Superpuchar, Liga Europy i 1/16 Pucharu Polski). Zawsze wychodził w pierwszym składzie. Tylko w trzech spotkaniach nie było go na boisku od 1 do 90 minuty.

Czwarta żółta kartka eliminuje go niestety z gry przeciwko Legii. Trener Mariusz Rumak będzie musiał znaleźć zastępcę. Wcześniej, kiedy jeszcze nie mógł grać Herold Goulon, próbował na pozycji defensywnego pomocnika, Jakuba Wójcickiego. Wychodziło to z reguły bardziej ze słabszym niż lepszym skutkiem. Skrzydłowy miał kłopoty w środku pola, gdzie jego głównym zadaniem była asekuracja defensywy.

Drugą możliwością jest postawienie na Portugalczyka Micę. Jeden z pierwszych piłkarzy, jakich Radosław Osuch ściągnął latem, właściwie nie miał jeszcze okazji do pokazania się. Najpierw jednak leczył kontuzję, której nabawił się w ostatnim meczu w II lidze portugalskiej, a potem nie przekonał do siebie trenerów Jorge Paixao i Mariusza Rumaka. Zagrał tylko kilka minut w spotkaniach z Wisłą Kraków i Ruchem Chorzów.

Grali w Zawiszy, a co robią teraz...