Cracovia ma problemy. Zawisza gra sparing

- Przed meczem z Zawiszą nie jest zbyt wesoło - przyznaje trener Cracovii Robert Podoliński. W niedzielę zespoły z Bydgoszczy i Krakowa zagrają z sobą. Dziś Zawisza sprawdzi się w sparingu z Nielbą Wągrowiec. Początek o godz. 16
Szkoleniowiec Cracovii narzekał na konferencji prasowej na osłabienia swego zespołu. Nadal kontuzję leczy Miroslav Covilo, a za żółte kartki pauzuje Adam Marciniak. Grać przez najbliższe miesiące (a może lata?) nie będzie mógł też Dawid Nowak który został przyłapany na stosowaniu dopingu (wyniki badań próbki B jego meczu potwierdziły obecność sterydu stanozololu). - Do tego dochodzi dogrywka w Pucharze Polski, której się nie spodziewaliśmy. W niedzielę będziemy musieli wykrzesać dodatkowe pokłady sił - mówi Podoliński. Koniec zmartwień? Skąd! Jakby tego było mało, w środę w PP, trener przekonał się, że ma... bardzo krótką ławkę. Z Ostrovią zagrało kilku rezerwowych piłkarzy (m.in. Krzysztof Nykiel, Przemysław Kita, Bartłomiej Dudzic czy Łukasz Zejdler), ale wszyscy zawiedli. - Mimo wszystko nie mówiłbym o zawodzie. Może po prostu mam za wysokie wymagania wobec nich? Trzeba jednak przyznać, że Puchar Polski to najlepsze miejsce, by przebojem wskoczyć do składu. Powiem tak: nie wszystkim się to udało - nie ukrywa Podoliński. Jedyny pozytyw po meczu w Ostrowie dla Cracovii: niezły występ Bartosza Kapustki. 18-letni pomocnik strzelił gola i był najlepszy na boisku. - Mogę o nim mówić w samych dobrych słowach. Nie chciałbym jednak, byśmy robili z niego zbawcę Cracovii, bo nie taka jest jego rola w drużynie. Uczy się, jest spokojnie wprowadzany do zespołu. I zdaję sobie sprawę, ile krzywdy wyrządzilibyśmy mu, gdybyśmy narzucali mu za duże obciążenia - mówi trener, ale przyznaje, że Kapustka to na dziś jego podstawowy zawodnik.

Dla Zawiszy mecz z Cracovią jest niezwykle ważny. Ostatnia drużyna w tabeli musi zacząć zdobywać punkty na wyjeździe. W tym sezonie, jako jedyna w lidze, nie wywalczyła jeszcze ani jednego. Zawiszanie zagrali pięć razy na obcych boiskach i pięć razy przegrali.

W czwartek o 16. zagrają sparing z Nielbą Wągrowiec.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz