Artego gra z Widzewem Łódź i jest faworytem

- Artego walczy o finał, a my tylko o utrzymanie - mówi Adam Ziemiński, trener łódzkiego Widzewa. Liczy jednak, że jego drużyna zagra równie dobrze jak w ostatnim meczu przeciwko toruńskiej Enerdze. Szkoleniowiec Widzewa przez cztery lata prowadził bydgoskie Artego.
W przypadku koszykarek Widzewa powiedzenie, że przyzwyczajone są do życia na walizkach, pasuje jak ulał. W sobotę podopieczne trenera Adama Ziemińskiego czeka siódmy z rzędu mecz wyjazdowy. Na razie widzewianki odwiedziły hale sportowe we Wrocławiu, Rybniku, Lublinie, Gorzowie, Koninie, Toruniu, a teraz wybierają się do Bydgoszczy. Łącznie z 8 meczów łodzianki wygrały dwa. - Takie są nasze możliwości. Nie wygląda to imponująco, ale trzeba pamiętać, że zagraliśmy u siebie tylko dwa mecze. W pierwszej rundzie gramy 8 spotkań na wyjeździe. Wygraliśmy z bezpośrednimi rywalami, czyli Koninem i Ślęzą Wrocław - mówi Ziemiński.

Celem drużyny jest utrzymanie. Na cały sezon wyłączona z gry jest Alicja Bednarek, liderka drużyny w poprzednich latach. - Odeszła też Aleksandra Pawlak, która radzi sobie w Eurolidze. To duże straty dla drużyny - mówi trener Widzewa. O sile swojego byłego klubu Adam Ziemiński mówić nie chce. - Artego bije się o finał mistrzostw Polski, a my o utrzymanie - podkreśla.

W sobotę po raz drugi w Artego Arenie zagra Darxia Morris. Dwa tygodnie temu, przeciwko CCC Polkowice, nie trafiła żadnego rzutu. Ale w kolejnym meczu, w Gdyni, z jej 9 prób, celnych było 7. Tomasz Herkt liczy, że Morris będzie rzucać średnio 12-14 punktów. - Ma taki potencjał. Myślę, że się na niej nie rozczarujemy. Pasuje do nas - gra agresywnie, potrafi zdobywać punkty, penetrować - ocenia. Tydzień temu Widzew postawił spory opór Enerdze. Torunianki wygrały tylko 86:83. - Energa przez trzy kwarty była w tym meczu bardzo ospała, co rywal wykorzystał. Choć to nie ten sam Widzew, co w poprzednich latach, to wiemy, że każdy przeciwnik może sprawić niespodziankę - mówi Herkt.

Początek sobotniego meczu w Artego Arenie o godz. 17.