Sport.pl

Trener reprezentacji Niemiec: PlusLiga jest najlepsza na świecie

Vital Heynen zdobył z Niemcami brązowy medal mistrzostw świata. Z Transferem Bydgoszcz zakończył pierwszą rundę PlusLigi na 6. miejscu - Macie najlepszą ligę na świecie. Za rok będzie na jeszcze wyższym poziomie - mówi Heynen
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

- Zobaczcie co się dzieje w Europie. Sławny włoski klub Copra Piacenza nie ma pieniędzy, nie ma sponsorów. Drużyna ginie i znikąd zainteresowania. W Turcji są dwa-trzy silne i bogate kluby, ale reszta ma wielkie problemy. Siatkarze z Kuby je opuszczają. W Rosji są ogromne różnice. Jest wiele możnych, ale są i takie, które mają kłopoty - opowiada trener reprezentacji Niemiec - I jest w Europie jedna liga kompletna. To Plus Liga z ogromnym zainteresowaniem kibiców, silnymi drużynami, które nie przegrywają w Champions League. Do tego stawka jest bardzo wyrównana. Tylko Skra Bełchatów wyrasta nad resztę, a poza tym każdy może wygrać z każdym. Siatkarski świat wam zazdrości. Jestem szczęśliwy, że mogę tu pracować - dodaje Heynen.

Według szkoleniowca Transferu PlusLiga będzie za rok jeszcze silniejsza - Kryzys dosięgnął Włochy i mam na myśli nie tylko problemy sportowych drużyn. We Francji jest tuż za zakrętem. Jaki kierunek wybiorą siatkarze z zachodniej Europy? Na wschód i to do Polski właśnie, bo nie wszystkim uśmiecha się grać na Syberii, gdzie słońce wschodzi o 11. - dodaje Heynen.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: