Rewanż na "inżynierach". Transfer zaczyna od zwycięstwa

Siatkarze Transferu zrewanżowali się AZS Politechnice za porażkę w Łuczniczce. Przywożą z Warszawy zwycięstwo i trzy punkty
Walka w stolicy z ekipą "inżynierów" trwała cztery sety, ale bydgoszczanie powinni poradzić sobie z zespołem Jakuba Bednaruka do zera. Dali się jednak ograć w końcówce trzeciej partii. W kolejnej to oni zrewanżowali się tym samym gospodarzom.

Na boisku w Warszawie zapanowała wielka radość, kiedy Konstantin Cupković zdobył zwycięski punkt. Była tym większa, że chwilę wcześniej bydgoszczanie mogli się już szykować do tie-breaka. AZS Politechnika wygrywała 19:14. Trener Vital Heynen zmobilizował swój zespół, który do remisu doprowadził przy stanie 22:22, a potem wygrał mecz.

Mogło być jednak 3:0, ale bydgoszczanie zmarnowali szansę w trzecim secie, choć mieli piłkę meczową po ataku Dawida Guni. To była niespodzianka, bo wcześniej Transfer zdecydowanie przeważał. Na siatce królował Wojciech Jurkiewicz (6 punktowych bloków w pierwszych dwóch setach, w sumie 8 bloków), a para Jakub Jarosz - Cupković dała zespołowi ponad połowę zdobytych punktów.

AZS Politechnika - Transfer 1:3

Sety: 15:25, 19:25, 27:25, 23:25

AZS Politechnika: Lipiński (9), Sacharewicz (11), Depowski (1), Strzeżek (1), Lemański (12), Szalpuk (13), Olenderek (libero) oraz Radomski (4), Bieńkowski (0), Mordyl (0)

Transfer: Woicki (2), Duff (10), Nally (3), Jarosz (18), Jurkiewicz (13), Cupković (20), Murek i Bonisławski (libero) oraz Marshall (0), Waliński (2), Gunia (1), Wolański (0)