Kapitalny remont na zimę. Recepta Rumaka na uratowanie ekstraklasy

Mariusz Rumak bez ogródek przedstawia sposób na uratowanie ekstraklasy: Musimy zmienić zawodników... Albo trenera. Rok temu jednak ci sami niemal piłkarze, którzy teraz są za słabi na ligę, umieli wygrywać z Legią, Lechem i Śląskiem.
Teraz ogrywają ich niemal wszyscy. Jako ostatni zrobili to w piątek zawodnicy Śląska Wrocław. Szczególnie w drugiej połowie zespół trenera Tadeusza Pawłowskiego nie dał zawiszanom szans. - Śląsk miał zawodników lepszych na każdej pozycji. Nie umieliśmy z nimi wygrywać pojedynków jeden na jeden - skrytykował swoją drużynę Mariusz Rumak. - Jeśli nie stwarza się zagrożenia z przodu, nie można wygrać. Zespół potrzebuje zmian zimą. Trzeba to zrobić, jeśli Zawisza ma się utrzymać - dodał szkoleniowiec bydgoskiego zespołu. Rumak wie także, jacy powinni być nowi zawodnicy - Potrzeba doświadczonych walczaków. Przy golu trzeba było postawić szlaban w środku boiska, twardo, żeby taka akcja nie przeszła. - stwierdził Rumak.

Trener ocenił, że jego obecni zawodnicy nie obronią ekstraklasy. Sprawdziliśmy jednak, że jedenastka, która nie sprostała Śląskowi różni się minimalnie od ekipy, która jesienią ub. roku pokonała po kolei Wisłę Kraków (3:1), Śląsk oraz Legię Warszawa. Kaczmarek- Lewczuk, Strąk, Andre Micael, Ziajka- Goulon, Drygas- Wójcicki, Masłowski, Luis Carlos- Geworgian; w takim składzie Zawisza pokonał Wisłę i Legię. Nie licząc bramkarza (bronił wówczas Wojciech Kaczmarek, ale Grzegorz Sandomierski to obecnie gracz na podobnym poziomie) są tylko dwie zmiany. Nie ma Igora Lewczuka (grał za niego Jakub Wójcicki) oraz Wahana Geworgiana, którego i tak zesłano teraz do rezerw. Nawet biorąc pod uwagę, że Goulon z Masłowskim są po wielomiesięcznej przerwie, spadek jakości gry poszczególnych piłkarzy jest katastrofalny. Trener Zawiszy bez ogródek ocenił, że w przerwie zimowej nie poprawią się na tyle, żeby ratować ekstraklasę i prze do głębokich zmian w drużynie. Według informacji "Wyborczej" w klubie trwa dyskusja, jak wielkie one mają być. Rumak chce czterech-pięciu nowych zawodników i zmian w każdej formacji.

Przypomnijmy, że rozwiązano już kontrakt z Bernardo Vasconcelosem. Oprócz Geworgiana do zespołu rezerw przeniesiono Piotra Petasza i Anestisa Argyriou. Właściciel WKS Zawisza Radosław Osuch zapowiedział starania o wypożyczenie z Legii Lewczuka i Arkadiusza Piecha.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Kogo trzeba zmienić w Zawiszy, aby uratować ekstraklasę?l