Sport.pl

Bydgoszcz traci Pedro's Cup. Łuczniczka jest za ciasna

Szef głównego sponsora mityngu, Krzysztof Klimczak, ogłosił we wtorek, że Pedro's Cup wynosi się z Bydgoszczy - Musimy się rozwijać i chcemy zorganizować konkurencje biegowe, a w Łuczniczce to niemożliwe.
To wielka strata dla miasta, bo zimowe zawody Pedro's Cup były jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Bydgoszczy od 2005 roku. - Przeżywam mocno tę chwilę, ale nie mamy innego wyjścia, żeby rozwinąć imprezę. Bydgoszcz stworzyła Pedro's Cup, ale hala okazała się za ciasna na obecne nasze potrzeby - podkreśla Klimczak.

O odejściu z Bydgoszczy poinformował w ratuszu podczas wspólnej konferencji z prezydentem Rafałem Bruskim. - Mamy złą i dobrą wiadomość - rozpoczął ją prezydent miasta.

Zła - to utrata Pedro's Cup. Dobra - w Bydgoszczy ma być nieokreślona jeszcze sportowa impreza dla dzieci i młodzieży.Przypomnijmy, że historia mityngu rozpoczęła się od rywalizacji tyczkarek i skoczków wzwyż. Potem dokładano inne konkurencje. Pojawiło się pchnięcie kulą, skok w dal. Na początku gwiazdami były tyczkarki z wielokrotna rekordzistką świata, Jeleną Isinbajewą. Jej pojedynki z Polkami: Anną Rogowską i Moniką Pyrek wzbudzały najwięcej zainteresowania.

Potem dołączył dwukrotny mistrz olimpijski w kuli, Tomasz Majewski i jego starcia z Christianem Cantwellem. W tegorocznej, 10. edycji, która odbyła się pod koniec stycznia, przebojem był wspaniały występ francuskiego tyczkarza, Renauda Lavillenie, który skoczył aż 6.08 m.Pedro's Cup z tego roku był także rekordowy pod względem budżetu. Teraz główny sponsor, który przekazał na ręce prezydenta Rafała Bruskiego, specjalny list z podziękowaniami dla Bydgoszczy, będzie musiał wydać na biegaczy jeszcze więcej.

Klimczak nie chciał zdradzić, gdzie przenosi mityng. Najprawdopodobniej będzie to Łódź. Dyrektorem zawodów pozostanie były wiceprezydent Bydgoszczy Sebastian Chmara.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (5)
Bydgoszcz traci Pedro's Cup. Łuczniczka jest za ciasna
Zaloguj się
 • trz1920only

  Oceniono 20 razy 10

  Zrobić kameralny stadion Polonii, zadaszyć. Będzie tłumić hałas, będzie można postarać się o powrót Grand Prix, Pedros Cup, zacząć organizować koncerty. Obiekt sportowo widowiskowy w centrum miasta będzie żył. Do dzieła prezydencie Bruski może marszałek z Torunia da grosza na to? Kasa z Unii tez jest do wzięcia ...Do dzieła bo niedługo Toruń nam wszystko zabierze...

 • cholewa74

  Oceniono 3 razy 1

  Byliście głosować? NIE Z TYM PREZYDENTEM!!!!!

 • zygmunnto

  0

  Założę się że impreza zostanie przeniesiona do Torunia.

 • cholewa74

  Oceniono 4 razy 0

  Byliście głosować? NIE Z TYM PREZYDENTEM! !!!!!!!!!

 • Leszek Rudolf

  Oceniono 10 razy -4

  Powiększyć Halę Łuczniczki :) Swoją drogą można było od razu zbudować ją z możliwością zainstalowania bieżni, z perspektywą przyszłościowego rozwoju, a teraz po pupa zbita.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX