Żużel w ekstralidze na platformie nc+. I to na długo

Spółka Ekstraliga Żużlowa podpisała umowę z platformą nc+. Będą transmisje z meczów aż do 2018 roku na kanale nSport+.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Obecna umowa wygasa po sezonie 2015. Rozgrywki Ekstraligi pokazywane są w nc+ od 2013 roku. Kontrakt został zawarty po przetargu. Jednym z rywali nc+ była telewizja Fox Sports.

- Jestem zaszczycony, że mogę przekazać tę wspaniałą wiadomość widzom nc+ i wszystkim fanom żużla. Konsekwentnie budujemy naszą ofertę sportową, której znakiem rozpoznawczym jest najwyższa jakość i ekskluzywność. W tym roku pozyskaliśmy na wyłączność prawa do piłkarskiej Ligi Mistrzów na trzy kolejne sezony, począwszy od edycji 2015/2016. Teraz podpisujemy umowę, która zapewnia obecność na naszych antenach w kolejnych latach najlepszej żużlowej ligi świata - mówi Julien Verley, prezes platformy nc+ w oficjalnym komunikacie po podpisaniu umowy.

- Bardzo cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z platformą nc+. To silny i sprawdzony partner, który zapewnia dobrą promocję i rozwój Ekstraligi na rynku medialnym. Dzięki profesjonalnym transmisjom możemy poszczycić się wspólnym sukcesem w postaci oglądalności na poziomie 3 milionów widzów w sezonie 2014. Platforma nc+ to żużlowe transmisje najwyższej światowej jakości. Zakładamy dalszy progres oglądalności i mocno liczymy na realizację kolejnych pomysłów marketingowych związanych z popularyzacją rozgrywek - zapowiada Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.