Sport.pl

Częstochowa wzmacnia się na Transfer. I będzie to gwiazda

W środę siatkarze Transferu zaczynają grę o Puchar Polski. Pierwszym rywalem jest AZS Częstochowa, który ściągnął Francuza Guillaume'a Samicę.
33-letni przyjmujący występował już w PlusLidze, w barwach Jastrzębskiego Węgla oraz Zaksy Kędzierzyn. Ostatnio grał w Cannes oraz w Arabii Saudyjskiej. Ostatnie miesiące Samica spędził w Arabii Saudyjskiej, gdzie grał w drużynie Al Jazeera Abu Dhabi. Rozwiązał jednak kontrakt i dołączył do AZS-u. Tutaj jego zadaniem będzie zastąpienie Michała Bąkiewicza, który zakończył karierę w związku z kontuzją pleców i został asystentem trenera Marka Kardosa. Samica przyleciał do Polski w nocy z niedzieli na poniedziałek i już w poniedziałek wziął udział w popołudniowym treningu drużyny. Przyjedzie do Bydgoszczy (mecz w hali Łuczniczka o godz. 18).

Pojedynek z AZS to pierwszy mecz bydgoszczan w Pucharze Polski. To 1/8 rozgrywek. W kolejnej rundzie Transfer, jeśli pokona AZS, zagra ze zwycięzcą pary Lotos Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała.

Ceny biletów na mecz pucharowy:

- 10 zł - normalny, - 5 zł - ulgowy (uczeń, student, emeryt, rencista), - 2,50 zł - grupowy (minimum 15 uczniów i studentów, wówczas opiekun otrzymuje darmową wejściówkę).

Więcej o: