Pałac się postawił, ale punktu nie zdobył

Bardzo blisko sprawienia sensacji były bydgoskie siatkarki. Niestety doświadczenie zawodniczek Impelu wzięło górę.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

W starciu z wicemistrzem Polski Pałac skazywany był na klęskę. Ale nasze siatkarki bardzo długo robiły co mogły, by sprawić niespodziankę. W I secie po skutecznym ataku Weroniki Fojucik bydgoszczanki prowadziły już 14:8. Jeszcze schodząc na drugą przerwę techniczną (przy stanie 16:12), Pałac mógł mieć nadzieję na sukces w tej odsłonie. Niestety wrocławianki wzięły się za odrabianie strat. Akcje najpierw Denise Hanke, a później Joanny Kaczor sprawiły, że na tablicy pojawił się remis po 20. Trzy ostatnie akcje tej partii należały do Impelu. Porażka nie załamała podopiecznych Dawida Pawlika.

W drugim secie nasz zespół najpierw długo gonił rywalki, a później zdołał wyjść na prowadzenie. W samej końcówce emocji nie było, bo Impel, mając w pamięci poprzednią odsłonę, tym razem nie pozwolił bydgoszczankom na wiele.

Trzecia partia znowu była wyrównana. Po ataku Zuzanny Czyżnielewskiej był remis (23:23). Tyle że był to ostatni punkt naszego zespołu w meczu.

Porażka umocniła Pałac na ostatnim miejscu w tabeli Orlen Ligi.

Pałac - Impel 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Pałac: Biedziak (2), Misiuna (10), Twardowska (7), Czyżnielewska (11), Skorupa (8), Fojucik (7), Korabiec (libero) oraz Polak (1), Bałdyga (1), Dybek, Śmieszek, Nowakowska.

Impel: Cutura (9), Kąkolewska (5), Mroczkowska (6), Kaczor (19), Ptak (7), Hanke (11), Topić (libero) oraz Kwiatkowska (1).