Koszykarki Artego już na walizkach, ale gromią ROW Rybnik [ZDJĘCIA]

Bydgoskie koszykarki łatwo wygrały ostatni mecz przed przerwą świąteczną i rozgromiły ROW Rybnik 88:53. Bardzo słabo w zespole rywalek zagrała Leah Metcalf.
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

To miał być pojedynek czołowych rozgrywających w lidze. Grę Artego prowadzi Julie McBride, a ROW-em dyryguje Leah Metcalf, która w poprzednim sezonie była liderką bydgoszczanek. Metcalf w tym sezonie gra jeszcze lepiej, rzuca średnio 20 punktów na mecz.

W pierwszej połowie, w której Artego zbudowało 18-punktową przewagę, Metcalf grała fatalnie. Nie trafiła żadnego z pięciu rzutów z gry, zaliczyła cztery straty. Nie wyszedł jej nawet lay-up, udało jej się za to podać do sędziego. W drugiej kwarcie za rozgrywanie wzięła się Angelica Henry. Metcalf miała zdobywać punkty i zatrzymać Darxię Morris. Bydgoszczanka trafiła wtedy trzy rzuty z rzędu, a jej zespół zaczął powiększać przewagę. Rybniczanki straciły pewność siebie, oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Każdą dostarczoną pod kosz piłkę na punkty zamieniała Chineze Nwagbo. - Dziewczyny były już trochę na walizkach, Amerykanki lecą rano do USA. Istniało ryzyko dekoncentracji, ale nic takiego nie nastąpiło. Zagraliśmy naprawdę dobrze w obronie, nawet wtedy, kiedy nasza przewaga była już niezagrożona - ocenił Tomasz Herkt.

Do przerwy Artego wygrywało 46:28. W trzeciej kwarcie Artego dalej powiększało przewagę. ROW nie wyglądał jak zespół, który dzielą od Artego tylko dwa miejsca w tabeli. Bez problemu rywalki mijała McBride. Aktywna była Katarzyna Krężel, 18 rzutów z gry oddała Morris. Amerykanka trafiła osiem razy i zdobyła w całym meczu 19 punktów.

Do czwartej kwarty Leah Metcalf miała na koncie tylko jeden punkt. Jedyny rzut z gry trafiła, gdy ROW przegrywał już 44:72. - W końcówce roku, grając małą rotacją, jesteśmy motorycznie w bardzo kiepskim stanie. Z tego pewnie wzięła się bardzo niska skuteczność - powiedział trener ROW Kazimierz Mikołajec. Pierwszy trening po świątecznej przerwie koszykarki Artego odbędą 1 stycznia.

Artego Bydgoszcz - Glucose ROW Rybnik 88:53 (22:17; 24:11; 26:12; 16:13)

Artego: Morris 19 (3), McBride 17 (3), Nwagbo 16, Krężel 13 (3), Koc 9 (1), Carter 8, Faleńczyk 2, Szybała 2, Bekasiewicz 2, Mowlik 0.

ROW: Mingo 14, Rymarenko 11 (1), Henry 9 (1), Paździerska 9, Motyl 6 (2), Metcalf 3, Stelmach 1, Radwan 0, Oskwarek 0, Zielonka 0.

Inne wyniki:

MKK Siedlce - Widzew Łódź 76:63, CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 92:38, Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin 69:66, Basket Gdynia - Wisła Can-Pack Kraków 82:90, Chemat Basket Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:83.