Hity i kity 2014 - marzec: kręgosłup Goulona, pachwina Masłowskiego, rezygnacja Golloba

To już trzeci odcinek sportowego podsumowania roku 2014
Marzec stał pod znakiem piłki nożnej i żużla.

Masłowski w reprezentacji Nawałki

Michał Masłowski zagrał ze Szkocją trzeci mecz w reprezentacji. Pierwsze dwa rozegrał podczas zgrupowania zawodników z polskich klubów w Abu Zabi. W pojedynku ze Szkocją wystąpili już wszyscy najlepsi. Adam Nawałka wystawił go na 6 minut. Polska przegrała 0:1, a piłkarz Zawiszy był blisko doprowadzenia do remisu. -Wszyscy chyba myśleli, że będę podawał. A ja miałem trochę miejsca i postanowiłem strzelać. Bramkarz jednak sparował piłkę na rzut rożny. - opowiadał Masłowski.

Trener Nawałka chciał go później wypróbować w sparingu z Niemcami, ale przeszkodziła niestety kontuzja.

TRZECI MECZ MASŁOWSKIEGO W KADRZE


Poważna operacja Herolda Goulona

Leczenie zachowawcze nic nie dało. Aby Francuz mógł dojść do zdrowia, trzeba było operacji. Zabiegu wszczepienia kręgu na odcinku flędźwiowym przeprowadził w bydgoskim szpitalu wojskowym prof. Marek Harat. Rehabilitacja prowadzona była w Bydgoszczy. Wstępne diagnozy zakładały, że Goulon do treningów wróci po 3 miesiącach, w lipcu. Stało się to jednak miesiąc później.

OPERACJA U PROF. MARKA HARATA


Polonia ma prezesa. Wybranego spoza konkursu

Andrzej Polkowski został nowym prezesem ŻKS Polonia SA. Rada nadzorcza spółki po przeanalizowaniu wszystkich kandydatów zgłoszonych do konkursu zdecydowała o wyborze tego, który do konkursu w ogóle nie stanął, choć zgłosiło się do niego 11 kandydatów. Wcześniej miała bowiem złe wspomnienia, po wyborach z konkursu. Polkowski to, po Jacku Wojciechowskim, Marianie Deringu, tygodniowym prezesie z Tucholi i Jarosławie Deresińskim, pierwszy szef klubu związany wcześniej z żużlem w Polonii.

POLKOWSKI PREZESEM POLONII


Tomasz Gollob rezygnuje ze startu w bydgoskim Grand Prix

Stało się - Tomasz Gollob ostatecznie odmówił przyjęcia dzikiej karty do startu w turnieju Grand Prix w Bydgoszczy, który odbywał się w kwietniu. To był wielki cios dla organizatorów GP i bydgoskiej Polonii. Były mistrz świata wcześniej zrezygnował z udziału w całym cyklu GP 2014, ale miał wystartować z dziką kartę na zawodach Grand Prix Europy, 26 kwietnia. Gollob zdecydował się na starty w organizowanych przez firmę One Sport mistrzostwach Europy.

GOLLOB W BYDGOSZCZY NIE POJEDZIE


Zawisza w półfinale Pucharu Polski. Sukces jak w roku 1991

Rewanż z Górnikiem w Zabrzu, w ćwierćfinale Pucharu Polski był najlepszym spotkaniem Zawiszy, jaki zespół rozegrał wiosną 2014 roku. Bydgoska drużyna nie dała szans Górnikowi. Wygrała 3:0 (pierwszy mecz 2:1) i awansowała do półfinału PP. Dwa gole strzelił Kamil Drygas, a jednego - Piotr Petasz. Zawisza powtórzył tym swój sukces z roku 1991 roku, kiedy też był w półfinale. Na tym się jednak nie zakończyło.

GÓRNIK ROZGROMIONY W ZABRZU


Koniec procesu Tomasza Golloba. W sprawie o miejskie dotacje

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ogłosił, że nie będzie kontynuował procesu, w którym zawodnik był oskarżonym, bo zarzuty stawiane mu przez prokuraturę przedawniły się. Chodziło o zdarzenia z 2002 r., kiedy to policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wzięli pod lupę finanse Polonii. Według nich w klubie dochodziło do trwonienia dotacji, jakie przekazywał ratusz. W 2005 r. prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia - związany z bałaganem w klubie - przeciwko działaczom Polonii oraz jej sztandarowemu zawodnikowi. Śledczy oskarżyli Tomasza Golloba, który był też członkiem zarządu klubu, prezesa Lecha R. oraz zasiadającego w zarządzie Bogdana S. o to, że nieprawidłowo rozdzielali i wykorzystywali miejskie dotacje. 400 tys. zł, które ratusz przekazał klubowi na zapłatę rachunków za wodę i prąd, miało pójść na konta zawodników jako wypłaty.

O CO CHODZIŁO Z PROCESEM GOLLOBA


Transfer skończył nieudany sezon. Na 9. miejscu

Bydgoscy siatkarze wygrali 3:1 z AZS-em Częstochowa ostatni mecz w sezonie. Nie osiągnęli w nim celu, a był nim awans do play-off. Sezon rozpoczął jako trener Marian Kardas. Potem zmienił go Vital Heynen. Nieudane były także występy Kubańczyków. Od razu po zakończeniu gier rozpoczęto przebudowę zespołu.

OSTATNI MECZ TRANSFERU


Decydująca wygrana i decydująca kontuzja w Zawiszy

Pięć tysięcy kibiców oglądało mecz ze Śląskiem Wrocław, który rozstrzygnął o awansie bydgoszczan do grupy mistrzowskiej ekstraklasy. Było 1:0, a gola zdobył Kamil Drygas. Po ostatnim gwizdku sędziego fani owacją na stojąco podziękowali zawodnikom za zwycięstwo.

W 66. minucie pojedynku z boiska zszedł Michał Masłowski. Odnowił się mu uraz mięśnia przywodziciela z zimy. Przerwa trwała aż do września.

1:0 ZE ŚLĄSKIEM NA ZDJĘCIACH