Hity i kity 2014 - lipiec. Ostatni sukces Zawiszy w roku

Piłkarze trenera Jorga Paixao wygrali w Warszawie Superpuchar po zwycięstwie z Legią. Udany był początek pracy Portugalczyka w Zawiszy
Przypominamy wydarzenia lipca 2014:

Portugalski Zawisza bije Legię i zdobywa Superpuchar

Zawisza znów wrócił z Warszawy z trofeum. Tym razem to Superpuchar. Po bramce w ostatniej minucie Wahana Geworgiana bydgoszczanie pokonali 3:2 mistrza Polski, Legię Warszawa. Nie obyło się bez kontrowersji. Właściciel Zawiszy był zły, że w wyjściowej jedenastce mistrza Polski zagrało trzech zawodników, którzy do tej pory występowali w rezerwach. Silniejszą drużynę Legia wystawiła na wcześniejszy sparing. I tak jednak mecz był trudny dla Zawiszy. Zapowiadało się na dogrywkę, jak w finale Pucharu Polski, ale na miejscu był Geworgian. Superpuchar to drugie trofeum zawiszan w dziejach klubu.Kibole Zawiszy Bydgoszcz zdemolowali mieszkanie Osucha

To, niestety, kolejna odsłona konfliktu na linii Radosław Osuch - kibole Zawiszy. Do tej pory jednak ci drudzy ograniczali się do obraźliwych wpisów na forach internetowych czy elewacjach domów. Teraz posunęli się dalej. Gdy bydgoscy piłkarze w Warszawie świętowali zdobycie Superpucharu Polski, chuligani wybili okna w nowym mieszkaniu właściciela Zawiszy. 200-metrowy apartament nabył on w grudniu 2013 roku. Rozpoczął remont.

Kibole wytłukli kamieniami wszystkie szyby od frontu. Policyjny patrol złapał podejrzanych prawie na gorącym uczynku. 20-latkowie: Łukasz M., Patryk K. i Daniel Z na akcję pojechali w "służbowych" ubraniach, każdy z nich miał jakąś część odzieży z emblematem Zawiszy.

Pierwsze zwycięstwo Paixao w ekstraklasie wygrywa z Koroną

Z ekipą z Kielc przyjechał Ryszard Tarasiewicz i owacyjnie powitany został przez kibiców. Przy aplauzie trener Korony długo witał się ze swoimi byłymi podopiecznymi, a także nowym trenerem gospodarzy Jorge Paixao. W meczu lepszy był Zawisza, który wygrał 2:0.

Zawisza żegna się z Ligą Europy

W Belgii bydgoscy piłkarze przegrali 1:2W Bydgoszczy było 1:3. Nadzieje na awans rozwiały się już w 30 sekundzie. Belgowie strzelili gola. W środku pola przegrał pojedynek Paweł Strąk, potem dał się przepchnąć Łukasz Nawotczyński i prostopadłe podanie trafiło do Glynora Pleta. Holender nie dał szans Grzegorzowi Sandomierskiemu w pojedynku sam na sam. Potem bydgoszczanie zmarnowali swoje okazje. Zulte zasłużenie awansowało do 3. rundy.

Siedmiu nowych siatkarzy w Transferze

Do drużyny doszedł ostatni z nowych graczy. Siódmym był Kanadyjczyk Steven Marshall. Poza nim do zespołu dołączyli: Nikodem Wolański, Jakub Jarosz, Dawid Gunia, Justin Duff, Konstantic Cupković i Andrew J. Nally.