Sport.pl

Hity i kity 2014 - listopad: ultimatum Radosława Osucha

Ostre słowa właściciela Zawiszy po kolejnej porażce w ekstraklasie odbiły się najgłośniejszym echem w listopadzie
Przedstawiamy jedenasty odcinek sportowego podsumowania roku 2014 w Bydgoszczy:

Radosław Osuch: "To są pseudopiłkarze"

- Mam już dosyć wspierania zespołu po kolejnych porażkach i mówieniu zawodnikom, że jesteśmy "prawdziwymi rycerzami" i wygramy następny mecz, bo są oni na dzień dzisiejszy "pseudopiłkarzami" - napisał w oświadczeniu Radosław Osuch, właściciel bydgoskiego Zawiszy, ostatniego zespołu ekstraklasy

"Żarty się skończyły. Po raz pierwszy w życiu naprawdę nie wiem, jak zaradzić ciągnącemu się od siedmiu miesięcy kryzysowi. Przez 13 lat mojej obecności w piłce na poziomie Ekstraklasy nie pamiętam, aby jakiś klub miał tak długi dołek. Od zapewnienia sobie awansu do 'grupy mistrzowskiej' w poprzednim sezonie rozegraliśmy 23 mecze w Ekstraklasie i ponieśliśmy 18 porażek. To sytuacja niespotykana, wręcz dramatyczna. Już trzeci trener nie może sobie z tym problemem poradzić" - pisał m.in. w długim oświadczeniu.

Pierwszy punkt Zawiszy z wyjazdu w sezonie

Bydgoski Zawisza czekał od lipca na wyjazdową zdobycz w tym sezonie. Zremisował 2:2 z Koroną po pojedynku, w którym były dwie czerwone kartki, zmarnowane okazje i strzał w poprzeczkę. Trener Mariusz Rumak zmienił bramkarza. Grzegorz Sandomierski wrócił między słupki i to była decyzja bardzo dobra. Sandomierski był MVP Zawiszy w sobotnim meczu. Wybronił dwa razy sam na sam: z Przemysławem Trytko i Olivierem Kapo. Odbił bardzo groźny strzał Korony w drugiej połowie. Miał też szczęście, ale dobry bramkarz nie może się bez niego obyć. Kapo nie strzelił mu gola, nawet kiedy stał 3 metry przed bramką. Posłał piłkę nad poprzeczką.

Trenerka Pałacu się poddała

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały po raz ostatni w OrlenLidze 26 października 2013 roku. Po ósmej porażce z rzędu w tym sezonie do dymisji podała się trenerka Agata Kopczyk, która pracowała z drużyną od lata 2014. - Uznała, że dla dobra zespołu to najlepsza decyzja - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan. Następcą Kopczyk, która zostaje w Pałacu i ponownie będzie szkolić młodzieżowe zespoły, został dotychczasowy drugi trener, Dawid Pawlik

Więcej o:
Komentarze (8)
Hity i kity 2014 - listopad: ultimatum Radosława Osucha
Zaloguj się
 • 1a40

  Oceniono 11 razy 3

  W Bydgoszczy, wladze miasta, powinny juz dzisiaj myslec, o sezonie 2015/2016, jak powrocic do polskiej extraklasy !
  Cudow nie ma !
  Pilka bez kibicow, to wydmuszka udajaca jajko !
  Spytajcie psychologa !?

 • ttoorroo05

  Oceniono 13 razy 3

  Nie martw sie chlopie,pilnuj finansow a utrzymacie sie spokojnie w lidze w tym roku, bo kilka zbankrutowanych druzyn poleci z ligi.

 • jankes29

  Oceniono 1 raz 1

  Na Rumaku galopem do pierwszej ligi.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 14 razy -4

  Spadek coraz bliżej. Nawet jeśli jedna drużyna poleci przez licencję to i tak ostatnia w tabeli spada a tą będzie... Zawisza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX