Hity i kity 2014 - grudzień. Bydgoszcz traci świetną imprezę

Szkoda mityngu Pedro's Cup, który przenosi się do Łodzi - to była jedna z najgorszych wiadomości dla kibiców na koniec 2014 roku
Kończymy przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych:

Bydgoszcz traci Pedro's Cup. Łuczniczka jest za ciasna

Szef głównego sponsora mityngu, Krzysztof Klimczak, ogłosił, że mityng wynosi się z Bydgoszczy - Musimy się rozwijać i chcemy zorganizować konkurencje biegowe, a w Łuczniczce to niemożliwe - tłumaczył. To wielka strata dla miasta,o zimowe zawody Pedro's Cup były jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w Bydgoszczy od 2005 roku. - Przeżywam mocno tę chwilę, ale nie mamy innego wyjścia, żeby rozwinąć imprezę. Bydgoszcz stworzyła Pedro's Cup, ale hala okazała się za ciasna na obecne nasze potrzeby - podkreśla Klimczak.Przypomnijmy, że historia mityngu rozpoczęła się od rywalizacji tyczkarek i skoczków wzwyż. Potem dokładano inne konkurencje. Pojawiło się pchnięcie kulą, skok w dal. Na początku gwiazdami były tyczkarki z wielokrotna rekordzistką świata, Jeleną Isinbajewą. Jej pojedynki z Polkami: Anną Rogowską i Moniką Pyrek wzbudzały najwięcej zainteresowania.

Polonia ma nowego lidera

Robert Miśkowiak w nowym sezonie reprezentować będzie barwy bydgoskiego klubu. Zawodnik podpisał z Polonią najpierw list intencyjny, a po kilkunastu dniach ostateczny kontrakt. Miśkowiak jest czwartym seniorem w składzie naszego zespołu, który ponownie poprowadzi trener Jacek Woźniak. Do tej pory ważne umowy z klubem mieli: Szymon Woźniak, Marcin Jędrzejewski i Patrick Hougaard. Bydgoscy działacze podpisali jeszcze kontrakty z Rosjaninem Andriejem Kudriaszowem oraz Robertem Kościechą.

Zawisza w fatalnym stylu zakończył koszmarną jesień

Porażką w Bielsku-Białej z Podbeskidziem bydgoscy piłkarze zakończyli tegoroczne zmagania w T-Mobile Ekstraklasie. Zimą zespół czeka rewolucja kadrowa. Jest konieczna. Ostatni pojedynek w Bielsku-Białej obnażył wszystkie braki bydgoszczan. Trener Zawiszy Mariusz Rumak zdecydował się na kilka eksperymentów w wyjściowym składzie. Do przerwy było 1:1. W drugiej połowie Podbeskidzie strzeliło zwycięską bramkę.

Zawisza zakończył sezon z 9 pkt w 19 meczach, oczywiście na ostatnim miejscu w tabeli.

Pałac ma nowego trenera

Adam Grabowski został nowym szkoleniowcem bydgoskich siatkarek. Grabowski objął zespół, który zajmuje ostatnie miejsce w Orlen Lidze i nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie. - Celem jest zajęcie wyższego miejsca w lidze, niż drużyna zajmuje obecnie - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan.

Przez wiele lat nowy trener pracował w Nafcie Piła, głównie jako asystent pierwszego szkoleniowca. Z Atomem Treflem Sopot zdobył brązowy medal jako pierwszy trener. Wspólnie z Jerzym Matlakiem i Piotrem Makowskim prowadził reprezentację Polski, która zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w 2009 roku.