Rewanż za puchar. Artego lepsze w derbach [ZDJĘCIA]

Koszykarki Artego pokonały toruńską Energę, pierwszy raz w tym sezonie.
Wcześniej bydgoszczanki przegrały w lidze oraz półfinale Pucharu Polski. Mecz miał podobny przebieg jak ten pucharowy. Artego zaczęło od wysokiego prowadzenia, a potem Energa zmniejszała straty. Tym razem jednak bydgoszczanki nie dały się przegonić, choć było w pewnym momencie bardzo blisko.

W pierwszej kwarcie Artego prowadziło aż 24:8, kiedy w 9. min z półdystansu trafiła Markeisha Gatling. Niemal całą przewagę koszykarki trenera Tomasza Herkta straciły w trzeciej kwarcie, w czym główna zasługa Marity Reid i Rebeki Harris.

Najbardziej gorąco zrobiło się na początku czwartej kwarty. Torunianki trzykrotnie miały tylko jeden punkt straty (53:54, 55:56, 58:59). Znowu brylowały Reid i R. Harris. Siłę charakteru pokazała wówczas Julie McBridem, która trafiła za trzy - jedyny raz w meczu. Potem trójkę dołożyła najlepsza w Artego Derxia Morris i było 62:58. W samej końcówce dwa razy z rzędu trafiła Gatling, co dało bydgoszczankom spokój w ostatnich sekundach.

Artego zrównało się z Energą w lidze. Oba zespoły mają bilans 13 zwycięstw, 3 porażki.

Artego - Energa 72:66 (25:14, 20:16, 9:18, 18:18)

Artego: Morris 17 (2), McBride 11 (1), Carter 11, Kuin 10 (1), Mowlik 6 (2) oraz Gatling 13, Krężel 3, Bekasiewicz 1, Koc 0

Energa: Reid 19 (2), Jackson 14, Pawlak 7 (1), Fikiel 3, A. Harris 2 oraz R. Harris 10, Misiuk 6 (1), Makowska 6 (1), Walich 2, Ajduković 2, Suknarowska 1