Artego wygrywa w Polkowicach. Druga lokata bardzo blisko

Koszykarki bydgoskiego Artego odniosły kluczowe zwycięstwo. Dwa punkty w meczu z CCC otwierają drogę do drugiej pozycji przed play-off i przewagi własnego parkietu w meczach o finał ekstraklasy.
Pierwszy naprawdę udany mecz w barwach Artego rozegrała środkowa Markeisha Gatling, która zdobyła 16 pkt, grając ze skutecznością 80 proc. z gry. Za to kolejne świetne spotkanie zaliczyła Darxia Morris (17 pkt, 4/6 za dwa i 3/4 za trzy). Julie McBride za to popisywała się asystami i skończyła mecz z double-double (11 pkt i 10 asyst). Podobny wyczyn miała na koncie Amisha Carter (15 pkt i 12 zbiórek).

Bydgoszczanki znakomicie zagrały na tablicach, wygrały zbiórki 34:28.

O zwycięstwie zdecydowała trzecia kwarta wygrana aż 20 punktami. Artego rozpoczęło ją, przegrywając 29:35, a zakończyło prowadzeniem 56:42. Najpierw 5 pkt z rzędu zdobyła Morris. Do remisu 40:40 doprowadziła Gatling w 24 min. Potem kolejne 14 pkt zdobyły bydgoszczanki.

W ostatniej kwarcie koszykarki Tomasza Herkta skutecznie broniły zdobytej przewagi.

Artego zajmuje teraz drugie miejsce, za Wisłą Kraków, z bilansem 15 zwycięstw i trzech porażek. Trzecia jest Energa Toruń - 13 zw. i 4 przegrane. Katarzynki mają jeden mecz mniej na koncie (grają w niedzielę z Basketem Gdynia), ale jeśli go wygrają, to i tak będą tracić jeden punkt.

Artego ma do zakończenia rundy zasadniczej jeszcze pojedynki z Basketem, Widzewem, Wisłą i Ślęzą. Energa zagra z Widzewem, Wisłą, Ślęzą i ROW. Jeśli nie będzie sensacji i oba zespoły ulegną tylko niepokonanej Wiśle, to bydgoszczanki utrzymają drugie miejsce.

CCC Polkowice - Artego 57:66

Kwarty: 15:10, 20:19, 7:27, 15:10

CCC: Sverrisdottir 9 (1), Greene 8, Kaczmarska 4, Swanier 4, Owczarzak 2 oraz Jeziorna 17 (1), Sutherland 7, Majewska 4, Szczepanik 2

Artego: Morris 17 (3), Carter 15, McBride 11, Mowlik 5 (1), Koc 0 oraz Gatling 16, Kuin 2, Krężel 0, Bekasiewicz 0