Sport.pl

Troje bydgoszczan w halowych mistrzostwach Europy

Marika Popowicz, Marcin Lewandowski i Dominik Bochenek wystartują w Pradze w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Najmilszą niespodzianką jest awans sprinterki Zawiszy.
Ponad rok przerwy spowodowanej kontuzją i długą rehabilitacją miała Popowicz. Na HMP w Toruniu zdobyła srebrny medal i wyrównała rekord życiowy na 60 m - 7,31 s. Minimum PZLA wynosiło 7,30 s. ale zarząd związku włączył bydgoszczankę do 45-osobowej reprezentacji na HME w Pradze. Złoto w Toruniu wywalczyła rewelacyjna Ewa Swoboda, która z czasem 7.21 poprawiła kolejny raz rekord Polski i Europy juniorek.

Poza Popowicz w Pradze pobiegną także Marcin Lewandowski na 800 m - w Toruniu wywalczył złoto - oraz Dominik Bochenek na 60 m ppł. On uzyskał minimum podczas mityngu Pedro's Cup w Łodzi - 7,65 s. W niedzielę w Toruniu się poprawił, wyrównał rekord życiowy i zdobył złoto HMP (7,63). W rozegranych dotychczas halowych mistrzostwach krajów zawody w Toruniu z wynikiem 42 001 pkt. ustępują jedynie czempionatowi Rosji, który odbył się w Moskwie w połowie zeszłego tygodnia (42 861 pkt.). Za mistrzostwami naszego kraju plasują się mistrzostwa Niemiec (41 989 pkt.), Francji (41 765 pkt.) i Wielkiej Brytanii (41 137 pkt.). Na ostateczny wynik punktowy zawodów składają się rezultaty uzyskane przez zawodników. W Toruniu najbardziej wartościowy uzyskała Kamila Lićwinko w skoku wzwyż - 2,02 m

Więcej o: