Transfer w drodze do Pucharu CEV. W sobotę drugi krok

Siatkarze z Bydgoszczy zagrają w sobotę z Banimeksem Będzin. W pierwszym meczu Transfer bez kłopotu pokonał rywala 3:1. Jest faworytem w rewanżu i jeśli obędzie się bez sensacji, zespół Vitala Heynena znajdzie się w kolejnej rundzie gier, w których stawką jest zajęcie piątego miejsca w PlusLidze.
Ta lokata gwarantuje start w europejskich pucharach. Po porażce w ćwierćfinale PlusLigi z Lotosem Treflem piąte miejsce jest celem nr 2 bydgoskiej drużyny. Wygrana z Banimeksem w czterech setach bardzo ułatwiła zadanie awansu do kolejnej fazy rywalizacji o miejsca 5-12. Zasady są identyczne, jak w fazie play-off Ligi Mistrzów - decyduje bilans punktów. Bydgoszczanie wygrali za trzy pkt, więc teraz potrzebują tylko dwóch setów, aby awansować. Jeśli Banimex zwycięży 3:0 lub 3:1, zdecyduje tzw. złoty set.

Siatkarze Vitala Heynena stawiają sobie za cel zajęcie piątego miejsca w PlusLidze w sezonie 2014/2015. Jeśli wyeliminują Banimex, w następnej fazie rozgrywek zmierzą się ze zwycięzcą pary: Cerrad Czarni Radom / AZS Politechnika Warszawska. Pierwsze spotkanie 3:1 zwyciężyli radomianie.

Początek meczu w Łuczniczce (ul. Toruńska 59) o godz. 17.