Transfer dalej w grze. Będzin odprawiony

Bydgoska drużyna wygrała oba mecze z Banimeksem Będzin i dalej walczy o piąte miejsce w PlusLidze. Kolejnym rywalem Transferu będzie AZS Politechnika Warszawa
W pierwszym spotkaniu nasz zespół pokonał Banimex 3:1, dlatego do awansu wystarczyło wygrać dwa sety. Początek meczu był jednak nerwowy. Emocje zapewniali także sędziowie, bardzo słabo dysponowani. Do białej gorączki szybko doprowadził trenera Vitala Heynena główny arbiter Szymon Pindral, który nie zauważył tuż obok siebie, że piłka po bloku bydgoszczan odbiła się jeszcze od biodra atakującego Miłosza Hebdy i wyszła w aut. Na dodatek tego nie wychwyciły kamery wideoweryfikacji. Nerwów dostarczali także sami zawodnicy Transferu. Fatalne przyjęcie zagrywki spowodowało, że w pierwszym secie przegrywali 1:5, 4:8 i 11:16. W końcu jednak bydgoszczanie wzięli się do roboty. Odrobili straty i wygrali seta, a ostatnią akcję zakończył asem Jakub Jarosz.

W drugiej partii ta sztuka się już nie udała i Banimex zdecydowanie wygrał. Dobrą robotę w polu zagrywki wykonał Jakub Oczko. Gospodarze jednak szybko wyciągnęli wnioski, a że mają bardziej klasowych siatkarzy zwyciężyli w trzecim secie, zapewniając sobie awans. W ostatniej partii w Transferze zagrali rezerwowi i oni także poradzili sobie z przeciwnikiem. W drugiej rundzie gier o miejsca 5-12 rywalem Transferu będzie AZS Politechnika Warszawa.

Transfer - Banimex 3:1

Sety: 25:22, 21:25, 25:21, 25:16

Transfer: Woicki (0), Jurkiewicz (10), Marshall (4), Jarosz (18), Gunia (5), Cupković (15), Nally (libero) oraz Wolański (0), Nowakowski (0), Duff (0), Murek (0)

Banimex: Oczko (4), Warda (6), Żuk (18), Hebda (8), Gaca (5), Pawliński (7), Milczarek (libero) oraz Kowalski (0), Sarnecki (3)