Młodzi zawiszanie zagrają na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA]

Zespół SP 69 Zawisza wygrał kujawsko-pomorski finał turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku?. 12-latkowie bydgoskiego klubu zagrają w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym.
Po dwóch dniach rywalizacji na stadionie Wdy Świecie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego do lat 8, 10 i 12 dziewcząt i chłopców. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" triumfowały zespoły UKS GOL Brodnica i UKS Dwunastka Włocławek w kategorii U-8, UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz i SP Pakość w kategorii U-10, a także UKS Szóstka Inowrocław i SP 69 Zawisza Bydgoszcz w U-12. Zwycięskie drużyny będą filarem reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 76 drużyn.

Dwie drużyny bydgoskiego klubu - uczniów SP 69, którzy grali w Świeciu - dopingowane były przez piłkarzy z ekstraklasy: Jakuba Świerczoka, Sebastiana Kamińskiego i Giorgiego Alawerdaszwiliego. Obydwie ekipy Zawiszy zapewniły sobie awans z grup eliminacyjnych. Drugi zespół odpadł w ćwierćfinale, po porażce 0:1 z Golem Brodnica. Zrewanżowali się za ich porażkę koledzy z SP 69 Zawisza I, którzy w meczu finałowym pewnie pokonali Gola 4:1. W finale wyróżniono nagrodą indywidualną Jakuba Nawrockiego z Zawiszy.

Grzegorz Brzeziński, trener drużyny, pozytywnie ocenił poziom rozgrywek: - Cieszę się niezmiernie z udziału w tegorocznej edycji turnieju. Wygraliśmy dziś wszystkie spotkania. Wynik bardzo nas cieszy, ale najważniejsza była dobra gra w piłkę. Bardzo dobrze wypadliśmy na tle pozostałych drużyn, dlatego myślę, że ten wynik jest w pełni zasłużony.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz