Piłkarz Zawiszy: Jedziemy na Legię po trzy punkty

Bydgoski Zawisza odebrał już w tym roku trzy punkty Lechowi Poznań. W niedzielę niepokonany na wiosnę zespół zagra w Warszawie z Legią. - Pojedziemy do Warszawy po trzy punkty - mówi Jakub Świerczok.
Obserwuj autora na Twitterze @WBorakiewicz

Bydgoska drużyna z każdą kolejką śrubuje rekordy. Tydzień temu poprawiła własne najlepsze osiągnięcie sprzed 50 lat, wygrała wtedy w ekstraklasie cztery razy z rzędu. Zwycięstwo z Pogonią Szczecin było piątym, kolejnym triumfem zawiszan. W niedzielę bydgoska drużyna pobiła ten rekord. Pokonała 4:1 GKS Bełchatów i był to już szósty sukces tej wiosny. - Mamy dobry zespół. Ciężko trenujemy i trzymamy się razem. W drużynie nie ma podziałów - mówi napastnik Zawiszy Jakub Świerczok w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Do bydgoskiej drużyny dołączył zimą, kiedy Zawiszę opuściło 15 zawodników. Świerczok był jednym z 12 piłkarzy, których ściągnęli trener Mariusz Rumak i właściciel zespołu Radosław Osuch.

Wygrana z Bełchatowem to także rekord tego sezonu w ekstraklasie. Żaden z zespołów nie zwyciężył sześciokrotnie z rzędu.

Bydgoski zespół mimo to zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, bo po fatalnej jesieni miał kilkanaście punktów straty do bezpiecznej od spadku strefy. W niedzielę (początek o godz. 18) Zawisza zagra na Łazienkowskiej z Legią . - Będziemy tam szukać kolejnych punktów - zapowiada Rumak. - Pojedziemy do Warszawy po trzy punkty - dodaje Świerczok, który strzelił gole Pogoni i GKS Bełchatów.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zdjęcie Adidas Korki F10 TRX HG J MESSI G65369 Zdjęcie CENG25: Anglia - piłka Nike Zdjęcie RĘKAWICE BRAMKARSKIE ADIDAS RESPONSE TRAINING
Adidas Korki F10 TRX HG J M... CENG25: Anglia - piłka Nike RĘKAWICE BRAMKARSKIE ADIDAS...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info