Mariusz Rumak: Nawet nie sprawdziliśmy formy Kuciaka

- Na stratę gola reaguje się tak, jak przeciwnik pozwala. A Legia nam na dużo nie pozwoliła - powiedział po porażce z Legią Warszawa trener Zawiszy Bydgoszcz Mariusz Rumak
Mariusz Rumak

Przyjechaliśmy tutaj zagrać dobry mecz. Momentami tak było, ale nie ustrzegliśmy się błędów. Takie sytuacje jak po rzutach z autu nie powinny nam się zdarzyć. Ale patrząc uczciwie, Legia miała więcej sytuacji. Dobra gra Grześka Sandomierskiego nas ustrzegła przed stratą goli.

Było kilka momentów, w których mogliśmy oddać strzał, ale tak się nie stało. Dlatego nawet nie wiem, w jakiej dyspozycji był bramkarz Legii. Dla nas najważniejszy jest piątkowy mecz z Cracovią. To spotkanie o sześć punktów.

Reakcja po bramce? Reaguje się tak, jak przeciwnik pozwala. A Legia nam na dużo nie pozwoliła. Ale piłkarze do końca chcieliśmy strzelić bramkę. Nie wiem, czy Legia nabrała pewności siebie, czy my nie zareagowaliśmy. Wydaje mi się, że zrobiliśmy wszystko, żeby strzelić gola.

Henning Berg

Nasza gra i wynik to powrót do normalności. Zagraliśmy solidnie, z sercem i głową. Dobrze się oglądało naszą grę. Dyscyplina i jakość były widoczne w naszej grze. Mogliśmy strzelić więcej bramek. Gra Marka Saganowskiego była fantastyczna. Nie strzelił gola, ale to, ile wniósł do gry, było wspaniałe. Dobrze widzieć zawodników, którzy grają na takim poziomie.

Guilherme? Zagrał w porządku. To zawodnik inteligentny, z dobrymi umiejętnościami, poruszał się dobrze. To jego pierwszy występ na tej pozycji. Są jeszcze elementy do poprawienia - ostatnie podanie, bramkostrzelność. Dobrze współpracował z Markiem Saganowskim. W przyszłości będzie jeszcze lepszy.

Żyro? Grał naprawdę dobrze, zanim był kontuzjowany w meczu z Lechem. Teraz potrzebuje trochę czasu, żeby dojść do formy. Dziś był naprawdę dobry. Potrafił grać ciekawe podania, zaliczył dobry występ także w obronie. Teraz, gdy boisko jest w lepszym stanie, korzystamy na tym. Możemy grać szybciej, Michał również.

Saganowski zamiast Sa? Myślałem, że po takim meczu nikt o to nie zapyta. Pomógł zespołowi w meczu z rywalem, który zaliczał ostatnio dobre spotkania. W zespole jest konkurencja a Orlando grał ostatnio. Zastanawiałem się, kto ma zagrać, postawiłem na Marka. Przed nami jeszcze wiele meczów, w tym finał pucharu. Dziś, gdybyśmy potrzebowali więcej bramek, Sa by wszedł. Ale tak nie było. Dziś podjąłem dobrą decyzję stawiając na Marka.